Charakterystyka porównawcza kreona i antygony

Pobierz

Zdecydowanie bardziej wzrusza mnie los Kreona .Antygona - charakterystyka szczegółowa ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Ten król Teb objął władzę po śmierci synów Edypa, Eteoklesa i Polinejkesa, którzy zginęli w bratobójczej walce.. Antygona była córką Jokasty i Edypa, siostrą Ismeny i dwóch poległych braci: Eteoklesa i Polinejkesa.Możemy sobie wyobrazić, że Antygona nosiła książęce szaty, a jej ciało było wysmukłe i piękne.. Dziewczyna była bardzo odważna, nie bała sie przeciwstawić władzy, mimo że wiedziała jakie są konsekwencje.. Została tylko z siostrą, Ismeną.. Antygona, tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa jest pełna dumy rodowej.. Antygona jest odważną i pewną swoich racji kobietą.. Synowie Edypa toczyli wówczas między sobą .Charakterystyka Antygony i kreona 2010-11-23 19:15:38 napisze mi ktoś na jutro charakterystyka porównawcza antygony i kreona błagam!. Wobec tego samego wydarzenia - zakazu chowania przez Kreona jednego z braci - Antygona i Ismena zachowują się zupełnie inaczej, choć przecież obie kochały brata, jednej i drugiej był on bardzo bliski.Antygona jest pełna dumy rodowej.. Antygona i Kreon są dwiem różnymi postaciami, lecz niektóre cechy mają takie same.. Dwie córki Edypa, Antygona i Ismena, są zestawione ze sobą w dramacie na zasadzie kontrastu.. Straciła rodziców i obu braci..

Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.

Przez swój upór doprowadza do prawdziwej tragedii.Antygona i Kreon są głownym bohaterami tragedii pt. Antygona i Kreon.. Z góry dziekuje za staraniaAntygona i Kreon to równorzędni bohaterowie, tragiczni, ponoszą klęskę.. Antygona to tytułowa postać sztuki Sofoklesa.. Pani mówiła że mósi wyjść trochę więcej niż 2 strony a5.. Kreon był władcą despotycznym i ślepo zapatrzonym w siebie.Obie są młode, piękne, ale wewnątrz różnią się diametralnie.. Jest ojcem Hajmona i mężem Eurydyki.. Miała dwóch braci: Polinejkesa i Eteoklesa oraz siostrę Ismenę.. Wbrew zakazowi władcy decyduje się na pochowanie brata, wiedząc, że czeka ją za to śmierć.. Jest dumną i pewną siebie młoda kobietą.Taki jej wizerunek zaprezentowany jest już w Prologu.• Antygona • Sofokles - biografia, twórczość • Antygona - streszczenie • Antygona - opracowanie • Mit rodu Labdakidów • Konflikt tragiczny w "Antygonie" - problem władzy • Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowieCharakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.Proszę nie róbcie z neta potzrbuje dobrej własnej roboty.. Nowy władca Teb, Kreon, wydaje zakaz grzebania zwłok Polinejkesa, bo uważa, że to on sprowadził na Teby wrogie wojska, a więc tym samym stał się zdrajcą ojczyzny.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: charakterustyka porównawcza Antygony i Kreona..

Zawsze stawia na swoim.Charakterysteka porównawcza Antygony i Kreona.

Wbrew zakazowi władcy decyduje się na pochowanie brata, wiedząc, że czeka ją za to .• Antygona • Sofokles - biografia, twórczość • Antygona - streszczenie • Antygona - opracowanie • Mit rodu Labdakidów • Konflikt tragiczny w "Antygonie" - problem władzy • Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowieKreon jest jedną z głównych postaci występujących dramacie Sofoklesa, zatytułowanej " Antygona ".. Wbrew rozkazowi Kreona postanawia sama pogrzebać swego brata bez względu na konsekwencje.• Charakterystyka Antygony • Charakterystyka Kreona • Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza • Antygona - pozostali bohaterowie • Oskarżenie i obrona Antygony • Antygona jako tragedia antyczna • Antygona i Kreon - kto jest bohaterem tragicznym?. Kierowała się uczuciem oraz prawami boskimi, w przeciwieństwie do Kreona, który uważał prawa ludzkie za najważniejsze.. Kreon to również, prócz Antygony, czołowa postać dramatu Sofoklesa.. Antygonę cechowała przede wszystkim odwaga.. Antygona jest młodą dziewczyną o silnym charakterze.. Natomiast Kreon nie bierze pod uwagę możliwości innego punktu widzenia.. Antygonę cechowała przede wszystkim odwaga.. 2010-10-17 13:58:12 Charakterystyka Antygony i kreona 2010-11-23 19:15:38 Pochodzą z królewskiej rodziny tylko, że Antygona jest księżniczką, a Kreon królem Teb..

Ma żonę Eurydykę… Czytaj dalej →Charakterysteka porównawcza Antygony i Kreona.

Nie lękała się śmierci, o czym świadczy cytat: "A ja brata pogrzebię sama, potem zginę z chlubą".Charakterystyka porównawcza Kreona i Antygony.. Wszystko to prowadzi do klęski Kreona - stracił najbliższych, został sam i musi żyć ze świadomością, że doprowadził do śmierci tych, których kochał.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Porywcza i wybuchowa, zdecydowana i energiczna, doskonale wie jak przekonać lud, ze ma słuszność co do pochówku swojego brata i co do przeciwstawienia się rozkazowi króla.Antygona zdaje sobie sprawę z kary, jaką będzie musiała ponieść, jeżeli sprzeciwi się królewskiemu rozkazowi.. Oboje wywodzą sie z rodu Labdakidów.. Biznes i Finanse (34945)Antygona jest siostrą Ismeny oraz zmarłych w bratobójczej walce Polinejkesa i Eteokla.. Natomiast Ismena lęka się kary, boi się śmierci.. Bohaterka kochała brata pomimo, że był on zdrajcą.. Śmierć Antygony pociąga za sobą śmierć Hajmona, ta z kolei powoduje śmierć Eurydyki.. Jego żoną była Eurydyka, ich syn miał na imię Hajmon.. Była ona gotowa oddać za …ANTYGONA - córka Kreona, siostra Hajmona i Ismeny; postać aktywna, wierząca (do Ismeny: A ty znieważaj bogów świętą wolę), stawia czynny opór, kocha brata, ma odwagę sprzeniewierzyć się prawu ludzkiemu; dla niej prawo moralne jest bardzo silne; uparta, konsekwentna w działaniu, przekonana o słuszności swego postępowania, nie działa pod wpływem .Antygona była młodą, piękną kobietą, zakochaną ze wzajemnością w Hajmonie- synie Kreona..

2010-03-28 15:17:27 napisze mi ktoś na jutro charakterystyka porównawcza antygony i kreona błagam!

Porywcza i łatwo wybuchająca, zdecydowana i energiczna, doskonale wie jak przekonać lud, że ma słuszność co do pochówku swojego brata i co do przeciwstawienia się przeciwko rozkazowi króla.. Wbrew zakazowi władcy decyduje się na pochowanie brata, wiedząc, że .Antygonę cechowała przede wszystkim odwaga.. Antygona była dzieckiem zrodzonym z kazirodczego związku Edypa i Jokasty.. Charakterystyka; Antygona była dzieckiem zrodzonym z kazirodczego związku Edypa i Jokasty.. Natomiast Kreon to mężczyzna w średnim wieku noszący królewskie stroje i insygnia władzy.. Miała dwóch braci: Polinejkesa i Eteoklesa oraz siostrę Ismenę.. Antygona to monumentalny posag a Kreon to po prostu zwykły człowiek, pełen błędów i słabości… to czyj upadek bardziej porusza moje serce?. Jej narzeczonym jest Hajmon, syn Kreona- jej wuja i władcy Teb.. Dwie wielkie racje.. Dziewczyna jest przekonana o swojej racji i wyższości nad Kreonem, którego uważa za głupca.Kreon - charakterystyka szczegółowa.. Kreon jest władcą Teb i wujem Antygony.. Racja Antygony i racja Kreona.. 2010-10-17 13:58:12 Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10-23 16:13:16Kreon jest jedną z głównych postaci dramatu Sofoklesa pt. "Antygona".. Antygona i Kreon są głównymi bohaterami dramatu Sofoklesa pt"Antygona".. Antygona jest córką Edypa i Jokasty.. Zaletami tytułowej postaci były niewątpliwie odwaga i pobożność, które pozwoliły jej wystąpić przeciwko władzy państwowej.Kreon i Antygona to główni bohaterowie tragedii Sofoklesa pt. "Antygona".. Dwukrotnie obejmował tron w Tebach: raz po zamordowanym szwagrze, Lajosie, drugi raz po abdykacji Edypa.. Mówi się, że Antygona wybrała swój los, Kreon przez los został pognębiony.. Antygona nie przejmuje się zakazem Kreona, wie jak spełniać swe obowiązki religijne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt