Ptaki odlatujące na zimę prezentacja

Pobierz

Pobierz.Ptaki zimujące w Polsce i odlatujące do ciepłych krajów - Ptaki odlatujące i przylatujące - Ptaki zimujące w Polsce i wędrowne - ptaki odlatujące .. Zadaniem dziecka będzie sortowanie kart w te dwie grupy.Ptaki, które odlatują na zimę, to wspominane wcześniej bociany i żurawie, a także jaskółki, słowiki, kukułki, wilgi oraz skowronki.. W skład zestawu wchodzą następujące materiały: ️ Zwiastuny zimy - plansze demonstracyjne (PDF) ️ Zwiastuny zimy - interaktywna prezentacja (Genially) ️ Zwiastuny zimy - karty pracy (PDF) ️ Ptaki zimujące w Polsce - plansze demonstracyjne (PDF) ️ Ptaki zimujące w Polsce - interaktywna .. DOŁĄCZ DO NAS NA FB.Spośród gatunków, które wylatują do ciepłych krajów na okres jesienno-zimowy, najbardziej znany jest na pewno bocian.. Dowiadują się, dlaczego niektóre odlatują do ciepłych krajów, a inne przylatują do Polski na zimę, jak zbudowany jest ptak i dlaczego lata, co to jest "klucz ptaków".. Wysłuchaliśmy wiersza J. Tuwim "Ptasie radio" w mistrzowskim wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej.. Podanie tematu lekcji oraz jego zapis na tablicy i w zeszytach .. wg Mariaszoster.. Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Przyroda.Nauka i ćwiczenia z tematu "Ptaki przylatujące do Polski na wiosnę" wspólnie z platformą edukacyjną dla dzieci ZdobywcyWiedzy.pl to wspaniała zabawa.Spodobał.PTAKI - plansze zestaw 1..

ptaki przylatujące na zimę do Polski.

W prawym górnym rogu umieszczone są dodatkowo znaczki: ptaki odlatujące na zimę do ciepłych krajów.. Mimo tego, iż w naszym kraju zimy bywają całkiem srogie, można powiedzieć, że dla wielu gatunków ptaków Polska jest tym, czym Afryka dla bocianów - ciepłym krajem.. Zamieszkuje niemal całą Europę, dużą część Azji oraz północną Afrykę.. ptaki odlatujące na zimę do ciepłych krajówPTAKI POLSKIE Odlatujące na zimę Bocian biały Jaskółka Kukułka Szpak Wilga Skowronek Żuraw Pozostające w kraju Sójka Sikora bogatka Wróbel Gil Sroka AutorSÓJKA.. Rozmowa na temat przygotowań zwierząt do zimy (na podst. tekstu str. 58), skupienie się na ptakach.. Dzieje się tak z powodu mroźnej zimy, która panuje w Polsce.. To na przykład gile, które mają tak urocze czerwone .Jakie ptaki odlatują na zimę?. / Ciocia Agnieszka /.. Poniżej znajdziecie plansze przedstawiające ptaki.. Ptaki zimujące w Polsce i wędrowne Sortowanie według grup.. Dlatego przygotujmy na zimę zapasy łuskanego słonecznika i rodzynek.Ptaki odlatujące.pptx.. Podaj 5 przykładów odlatujących i tych, które pozostają w Polsce.. Ptaki które odlatują na zimę z Polski: bociany, jaskółki, żurawie, czajki, słowiki, szpaki, gawrony, kukułki,Dzieci poznają różne gatunki ptaków..

ptaki zimujące w Polsce.

Rozdanie dzieciom kart pracy.Plansze "Ptaki odlatujące na zimę" (A4 i A3) "Ptaki odlatujące na zimę" to duży zestaw plansz przyrodniczych, który będzie pomocny w poszerzaniu wiedzy dzieci o świecie ptaków.. Zima - duży zestaw Cena: 20 zł (interaktywne prezentacje + PDF'y) .. W skład zestawu wchodzą następujące materiały: ️ Zwiastuny zimy - plansze demonstracyjne (PDF) ️ Zwiastuny zimy - interaktywna prezentacja (Genially) ️ Zwiastuny zimy - karty pracy (PDF) ️ Ptaki zimujące w Polsce - plansze demonstracyjne (PDF) ️ Ptaki zimujące w Polsce - interaktywna .• karty można sortować na różny sposób, np. ptaki spotykane w mieście, ptaki odlatujące na zimę itp. (dla przykładu można zrobić np. dwie kartki z napisami Ptaki co odlatują na zimę oraz Ptaki co na zimę zostają w Polsce.. Niektóre mogą się powtórzyć ponieważ dodałam nowy znaczek w prawym górnym rogu: ptaki przylatujące na wiosnę do Polski, a dla przypomnienia wcześniej na planszach pojawiły się już następujące znaczki: Występuje na terenie całego kraju - przeważnie w dużychptaki odlatujące na zimę ptaki pozostające na zimę ptaki przylatujące na zimę ptaki w PolsceFilm opowiada o tym jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów i skąd wiedzą w którą stronę lecieć, a także jakie ptaki zimują w Polsce i jak pomóc im przetrwać.Prezentacja multimedialna do scenariusza zajęć zintegrowanych w klasie I Jesienne odloty ptaków Opracowały mgr Agnieszka Wilczyńska-Wełna , mgr Barbara Dylowicz - nauczycielki PSP nr 7 w Bochni Pierwszy dzień jesieni - 23 września Drzewa Prace jesienne w polu i ogrodzie Zwierzęta zbierają zapasy na zimę i zapadają w zimowy sen Ptaki odbywają podróże do ciepłych krajów.Plik Ptaki odlatujące.pptx na koncie użytkownika rafula1 • folder jan.opalko • Data dodania: 21 lis 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ptaki polskie piątek, 29 kwietnia 2016 Ptaki odlatujące, przylatujące i pozostające na zime Wiele ptaków wylatuje do ciepłych krajów..

Download: Ptaki odlatujące.pptx.

Jak pewnie wiecie i widzieliście to wiosną do Polski przylatują niektóre ptaki.. Czy ptaki potrzeba dokarmiać i jak to zrobić?. Najbardziej znany ptak, który odlatuje do ciepłych krajów, to bocian.Poza tym na zimę z Polski odlatują między innymi: zięba, szczygieł, skowronek, gawron .Zobacz 6 odpowiedzi na zadanie: Które ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów, a które nie?. Zimuje w południowej Afryce.. Przygotowujemy proste karmniki.Poniżej znajdziecie jeszcze kilka innych plansz z ptakami.. Do popularnych ptaków odlatujących należą także jaskółki i żurawie, a także skowronki oraz czajki.. Witam Kochani !. Typowy ptak leśno-parkowy.. (segregowanie ptaków na zimujące i odlatujące) 4. kropek_luna/ Ilustracje, materiały i kolorowanki tematyczne przydatne w prowadzeniu zajęć/ Ptaki/ Prezentacje Multimedialne - Ptaki/ Ptaki odlatujące.pptx.. Do ptaków, które wylatują z naszego kraju zaliczamy : bocian jaskółka słowik kukułka skowronek wilga czapla żuraw gołąb grzywacz czajka dudekSą to wróble, samce sikor, strzyżyki, rudziki i kosy, które mają niewielu konkuentów do pokarmu, bo tzw. zimowi goście to u nas nieliczna grupka ptaków raczej stroniących od ludzi.. Uczyliśmy się rozpoznawać niektóre z nich.. Jednocześnie są też takie ptaki, które do Polski przylatują, pojawiając się tutaj właśnie przed rozpoczęciem zimy lub w jej trakcie..

Ptaki odlatujące i przylatujące Podziel na kategorie.

dzisiaj skupiliśmy się na ptakach, które odlatują na zimę do ciepłych krajów.. Zima - duży zestaw Cena: 20 zł (interaktywne prezentacje + PDF'y) .. Te wytrwałe ptaki zasługują na wsparcie.. Występuje licznie w lasach liściastych i mieszanych o bogatej strukturze (zwłaszcza W lecie żywi się owadami i ich larwami, poczwarkami, ślimakami, małymi bezkręgowcami i innymi drobnymi zwierzętami, w tym gryzoniami, jaszczurkami, młodymi ptakami i jajami z dębami), ale również w niewielkich lasach pomiędzy polami i łąkami.Ptaki odlatujące na zimę - plansze demonstracyjne; Ptaki odlatujące na zimę - interaktywna prezentacja; Ptaki odlatujące na zimę - karty pracy; Strategie zwierząt na przetrwanie zimy - zestaw do klasyfikacji; Zimowe zjawiska pogodowe - interaktywna prezentacja; Zimowe zjawiska pogodowe - plansze demonstracyjneOpis Szczegóły produktu Dzięki tej planszy dzieci mogą nie tylko poznać wygląd różnych, mniej i bardziej popularnych, ptaków (np. wilgi, czajki, sikorki zimorodka czy bataliona), ale także dowiedzieć się, które gatunki zostają na zimę w Polce, które odlatują do ciepłych krajów, a także które do nas przylatują.Temat ,,Ptaki już do nas lecą".. Plansze dydaktyczne zapoznają dzieci z ptakami, które odlatują na zimę, rozwijają uwagę, pamięć i wyobraźnię.Ptaki przylatujące do Polski na zimę.. Tak i to wiele gatunków.. W Polsce miejscami liczny ptak lęgowy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt