Opis lektury oto jest kasia

Pobierz

Książka opowiada o przygodach ośmioletniej Kasi na tle szkolnych i rodzinnych zdarzeń.. Kasia jest bardzo zdolna i ambitna, a nauczyciele cenią ją za ogromną ochotę do nauki, sumienność i niesamowitą pilność.. Główna bohaterka utworu Miry Jaworczakowej to ośmioletnia dziewczynka.. Kasia - charakterystyka postaci, "Oto jest Kasia" M. Jaworczakowa Kasia chodzi do drugiej klasy i jest najlepszą uczennicą, ma same dobre stopnie i jest dumą nie tylko rodziców, ale i nauczycieli oraz rówieśników, którzy darzą ja ogromną sympatią.Kasia jest bardzo dobrą uczennicą, chwaloną i lubianą przez nauczycieli, ale i przez rówieśników.Oto jest Kasia- omówienie lektury "Oto jest Kasia" to moja ulubiona lektura z czasów, gdy sama byłam uczennicą klasy trzeciej.. Jednak pewnego dnia w życiu Kasi pojawia się młodsza siostrzyczka i wszystko się zmienia.. Kto jest autorką książki "Oto jest Kasia"?. Ma ona starszego brata, ale jako najmłodsza jest oczkiem w głowie rodziców, którzy trochę ją rozpieszczają.. Charakterystyczne motywy - wzięcie na wychowanie sieroty oraz inne.. Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej - RECENZJE.Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej.. A może tylko tak mi się wydawało.Powieść dla dzieci 7-9-letnich, która weszła na stałe do kanonu lektur szkolnych.. Treścią jej są przeżycia 8-letniej dziewczynki, która pewnego dnia - w związku z narodzinami siostrzyczki - traci swoje miejsce najmłodszego dziecka w rodzinie..

D. DankowskaTest ze znajomości lektury pt: "Oto jest Kasia" Podkreśl właściwą odpowiedź.

Jest młodszym dzieckiem z dwójki rodzeństwa.. a) Danuta Wawiłow b) Joanna Białobrzeska c) Mira Jaworczakowa 2.. Dziś zastanawiam się, dlaczego akurat ta książka.. Ja jako dziecko w sumie zupełnie nie przypominałam Kasi.. Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt prowadzący do samozniszczenia: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i z domownikami, przestaje .Oto jest Kasia to opowieść o małej dziewczynce, która niespodziewanie z najmłodszego dziecka w rodzinie staje się starszą siostrą.. Streszczenia lektur do gimnazjum i matury - tylko u nas tak tanio!Odnajdź imiona członków rodziny Kasi.CAŁY audiobook kupisz tu - dotychczas wzorowej uczennicy i ulubienicy rodziców oraz dziadków - rodzi się sio.W streszczeniu opis najważniejszych fragmentów książki jest zapisany większą czcionką, natomiast mniej istotnych - mniejszą.. W dalszej części opracowania mniejszą czcionką wyróżniono wiadomości nieobowiązkowe, trudniejsze, dla zainteresowanych.. Jak miała na imię nowa koleżanka w klasie Kasi?. Mieszka razem z rodzicami i starszym bratem Jurkiem.. Książka ta została wydana w 1959 r. a jej autorką jest Mira Jaworczakowa, polska pisarka i autorka książek dla dzieci i młodzieży.Oto jest Kasia - streszczenie..

Inne dzieci również ją lubią i uważają za dobrą, sympatyczną koleżankę.Pobierz: opis postaci z lektury oto jest kasia.pdf.

Mimo iż książka ta napisana została ponad pół wieku temu, zawiera bardzo uniwersalne treści.Oto Jest Kasia - książka dla dzieci autorstwa Miry Jaworczakowej, wydana po raz pierwszy w 1959 roku.. Sądzi, że jeśli zmusi wszystkich, by się nią zainteresowali, to wszystko będzie tak, jak dawniej.Mira Jaworczakowa "Oto jest Kasia" - charakterystyka Kasi.. Pomaga tacie w sprzątaniu mieszkania podczas pobytu mamy w szpitalu, pomaga też Kasi w poprawieniu ocen w szkole; stara się być pomocnym mamie w opiece nad Agnieszką.Oto jest Kasia ocena, kodowanie.pdf.. Kasia nie radzi sobie z poczuciem odrzucenia, nie rozumie, że młodsza dziewczynka wymaga opieki i uwagi.Lektury.. Pewnego dnia do ich rodziny dołącza młodsza siostra, Agnieszka .. "Oto jest Kasia" to opowieść o małej dziewczynce, która zyskuje małą siostrzyczkę.. Oto jest Kasia to opowieść o małej dziewczynce, która niespodziewanie z najmłodszego dziecka w rodzinie staje się starszą siostrą.. "Oto jest Kasia" to jedna z najlepszych książek pisarki Miry Jaworczakowej.. Malutka Agnieszka wymaga ciągłej troski i opieki, więc Kasia przestaje być w centrum zainteresowania.. Charakterystyka postaci.. ⇨ Zobacz i zamów z dostawą już od 8,99 zł Promocje nawet do -50%, kliknij i sprawdź > Jakie przezwisko miała ciocia Krysia?.

Ma okrągłą, rumianą buzię, szarobure oczy ... oto jest kasia cyfrowe-spis tresciRozpoczynamy pracę z lekturą "Oto jest Kasia".

Powieść dla dzieci 7-9-letnich, zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.. Tytułowa bohaterka powieści to ośmioletnia dziewczynka - uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej.. Potem samodzielnie redagowaliśmy opis.. Kasia jest bardzo dobrą uczennicą, chwaloną i lubianą przez nauczycieli, ale i przez rówieśników.. Przynależność gatunkowa - powieść obyczajowa.. Streszczenie, analiza, interpretacja (Agnieszka Marszał).. Zaczęliśmy od Kasi.. Kasia .. "Oto jest Kasia" to książka, która z pewnością umili czas Twojego dziecka i przeprowadzi je przez trudny okres dorastania.. Co ciekawe, dzieci wytropiły w niej kilka błędów wychowawczych (ocenionych jako błędy według dzisiejszej wiedzy psychologicznej, w latach 60-tych wyglądało to zupełnie inaczej) popełnionych przez rodziców głównej bohaterki.. Nieco inaczej sytuacja wygląda w domu.Opis.. W lekturze wyszukiwaliśmy zdań opisujących dziewczynkę.. Jej bohaterką jest Kasia - dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadka - której rodzi się siostrzyczka..

DownloadOto jest Kasia - test znajomości lektury, test z lektury / Memorizer.Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza.

Oto jest Kasia - streszczenie, plan wydarzeń .. • Mira Jaworczakowa - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Sprężyna - streszczenie, problematyka • Mała księżniczka - streszczenie, plan wydarze .W streszczeniu opis najważniejszych fragmentów książki jest zapisany większą czcionką, natomiast mniej istotnych - mniejszą.. Jest bardzo cierpliwy i wyrozumiały dla Kasi, stara się pomagać rodzicom i nie sprawiać im kłopotów.. Jej bohaterką jest Kasia - dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadków - której rodzi się siostrzyczka.. Wszystkie przerwy w szkole spędza na grach, zabawach i rozmowach ze swoimi koleżankami.Wypracowanie jest charakterystyką Kasi, tytułowej bohaterki książki Miry Jaworczakowej "Oto jest Kasia".. główna bohaterka książki Miry Jaworcza-kowej, jest uczennicą drugiej klasy szkoły podsta-wowej.. Tworzymy lapbooki związane z książką.. Autor: DD o 17:31.Połącz cechy charakteru Kasi z właściwymi argumentami.. Problematyka utworu - perypetie związane z dorastaniem i dojrzewaniem.. Kasia nie radzi sobie z poczuciem odrzucenia, nie rozumie, że młodsza dziewczynka wymaga opieki i uwagi.. Lekkie pióro Miry Jaworczakowej, przystępny w odbiorze język opowieści i bohaterka, z którą łatwo się utożsamić, to największe zalety tej pozycji.Jurek - starszy brat Kasi i Agnieszki, kocha obie swoje siostry..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt