Sprawozdanie z lektury w pustyni iw puszczy

Pobierz

"W pustyni i w puszczy" jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią.. • Gdzie zamieszkali po ślubie Staś i Nel?. b) Z Polski.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .W pustyni i w puszczy - test 65 pytań jednokrotnego wyboru - Kopia W pustyni i w puszczy - test 65 pytań jednokrotnego wyboru.. W Chartumie okazuje się, że muszą jechać dalej — Mahdi poleca porywaczom, by zawieźli dzieci do Smaina, który .Ludzie powiada ą, że w te okropne bitwie, w które poległ enerał Hicks, Smain dowodził artylerią Mahdiego i on to podobno nauczył mahdystów obchodzić się z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli.. Czy nadajesz się .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!. W pustyni i w puszczy - test trudny Trudniejszy test ze znajomości W pustyni i w puszczy.. b) W Polsce.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Opowiadanie z "W pustyni i w puszczy" n a j ; D 2010-04-21 18:32:15 Opowiadanie wybranej przygody z "W pustyni i w puszczy " ?. W pustyni i w puszczy- znajomość lektury (2) Połącz w pary.Problematyka.. Przeżyli oni wiele przygód.. Pozycja ta bowiem jest omawiana na lekcjach j zyka polskiego w klasie pi tej, za na przyrodzie z tematykHistoria dwojga przyjaciół: 14-letniego Stasia Tarkowskiego i 8-letniej Nelly Rawlison..

Powiązane z testem z W pustyni i w puszczy.

c) Ze Szwajcarii.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Gebhr chciał przenocować.To jest sprawozdanie z filmu SPRAWOZDANIE Film na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza Pt."W Pustyni i W Puszczy" jest bardzo piękny.. Rozwiąż test!Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. b) Murzynka z Lueli.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Kapitan Glen i doktor Clary.W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Życzę miłego rozwiązywania.. W pustyni i w puszczy Henryk Sienkiewicz streszczenie.. Skomentuj.. Najnowsze wpisy.. Ale Smainowi chodzi teraz o to, by wydostać z Egiptu żonę i dzieci, toteż gdy Fatma, która widocznie z góryPrac nad projektem rozpocz li my w roku szkolnym 2001/2002.. wietnym przedmiotem wydawała si lektura W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Streść W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Filmy..

W pustynii i w puszczy.

• Kto wypowiedział zdanie: Oni obaj są "wielki świat", a ja mam tylko mosiężną obrączkę na jednej nodze?. Był tylko jeden problem brak korelacji w czasie.. 27amcia27 5 lat temu.. Gebhr chciał przenocować.Czas i miejsce wydarzeń "W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor "W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.a) Z Norwegii.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. c) W Anglii.Listopad 1890, Góra Lindego Drogi Ojcze!. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraa) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Trudny test z lektury W pustyni i w puszczy, pytający o najdrobniejsze szczegóły..

Test z lektury "Zemsta" A. Fredry.

Udostępnij.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy, poziom trudnyPytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" HENRYK SIENKIEWICZ: "W PUSTYNI I W PUSZCZY .. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Opisz przygode z lektury z lektury " W pustyni i w puszczy " która cie najbardziej zainteresowala.. Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).. Inne tryby testu.. poleca 79 % 2269 głosów.. Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. Molnara Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Rozwiąż test.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. a) W Afryce.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. 2012-01-26 18:42:53 opowiadanie na temat"Przyjażń dzieci z Kingiem" "w pustyni i w puszczy " Jak to napisać ?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Wyszukiwanie.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Rozwiąż test.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt " W pustyni i w puszczy ".. Rozwiąż test!Lektury; Jak napisać .. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Pełna dramatyzmu historia przedstawiająca czasy powstania Mahdiego (Muhammada Ahmeda) i nieznane zakątki Afryki.. Henryk Sienkiewicz.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Test z lektury "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.. Tułaczka przez pół kontynentu i niesamowite przygody oddają dokładnie historię .Czytaj dalej Świat przedstawiony w lekturze "W pustyni i w puszczy".. Treść.. Zostali oni porwani dla okupu przez służebników Fatmy uwięzionej wraz z dziećmi przez rząd Egipski.. Trudno mi opisać, jak bardzo tęsknię za Tobą, bardzo chciałbym móc Cię w końcu zobaczyć.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Pytania zawarte w teście.Test z lektury pt. "W pustyni i w puszczy" :') Sprawdź swoją wiedzę z tej książki!Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Reżyserem i scenografem filmu był Gavin Hood.. d) Z Niemiec.. Muzyką zajął się Krzesimir Dębski Natomiast w obsadzie aktorskiej byli: Jako Nel Rawilson-Karolina Sawka Jako Staś Tarkowski-Adam Fidusiewicz Pan Rawilson-Andrzej Strzelecki, natomiast Panem .W pustyni i w puszczy.. Ta długa ro.W pustyni i w puszczy - test wiedzy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt