Przeczytaj wiersz o ludziku podróżniku

Pobierz

- Uzupełnisz zdania brakującymi wyrazami.. Posłuchaj i wykonaj ćw.. 2,3 dla chętnych 3 s.69 podręcznik .. Spróbujcie napisać listTanie bilety online na autobusy i pociągi.. Odpowiedz na pytania: - Odszukaj fragment, który mówi o czym marzył Ludzik?. Postaraj się odpowiedzieć na pytania: - O czym marzył Ludzik?. Opowiedz, w jakich okolicznościach spotykają się Stary i Nory Rok.. - Po czym można poznać, że zbliża się lato?. W jaki sposób Ludzik urządził własna Afrykę?. Serdecznie Cię pozdrawiam Drogi Ludziku podróżniku!Proszę szybko napisać list o ludziku podróżniku czytanka str 38 39 podręcznik klasa 2 szkoła podstawowa tropic… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.1.Przeczytaj wiersz "O Ludziku podróżniku" Podręcznik str. 44-45.. W dniu dzisiejszym nie ma zadań na ocenę.. Ćwiczenia polski - ćw.. 3.06.2020 r. Jako notatkę odpowiedz na pytanie, które zapisz na zielono w zeszycie.. Wykonaj ćwiczenia ze s. 44 - K. ćw.1.. Informacje o życiu Jana Pawła II znajdziecie w podręczniku na str. 43. z Podręcznika s.44-45.Przeczytaj wiersz "Jak rozmawiać trzeba z psem" Jana Brzechwy.. Zapisz tę rozmowę.Stąd też wzięło się pojęcie roku, które początkowo liczyło się od jednego lata do drugiego.. (tu warto przypomnieć sobie budowę listu) Ed.. Napisz -dlaczego nosił miano "papieża podróżnika".. Podręcznik str. 44 - 45: Przeczytaj wiersz "O ludziku podróżniku"..

Przeczytaj wiersz: O ludziku podróżniku.

Przypomnij zasady pisania listu.. Przy pisaniu listu w zeszycie pamiętaj o właściwej budowie listu (miejscowość, data, nagłówek, treść listu,podpis).. Określ przypadek każdego z tych wyrazów.. W jaki sposób Ludzik przygotował się do podróży?. Przeczytaj tekst o Janie Pawle II.. W jaki sposób Ludzik przygotowywał się do podróży?. Wykonaj polecenie 1 i 2 (bez kropki) w kartach pracy w linie - s. 44.. Podręcznik s. 44- 45 2.. Zadanie 2.. - W jaki sposób Ludzik urządził własną .Przeczytaj wiersz "O Ludziku podróżniku" - podręcznik, s. 44-45; Wykonaj ustnie polecenia 1-4 (s. 45 pod tekstem wiersza).. Dowiedz sie o przygotowaniach do podróży do Afryki po przeczytaniu wiersza ,,O ludziku podróżniku"-podręcznik s 44 - 45.. Nie musicie nic przysyłać.Przeczytaj fragment wiersza "O Ludziku podróżniku", który znajdziesz w podręczniku na stronie 44 .. O czym marzył Ludzik?. Temat: Podróże małe i duże.. Dlaczego warto podróżować ?. budowy listu oraz wzoru listu na grupie WhatsApp) 3.1.. Wykorzystaj wybrane wyrażenia i zwroty podane w ramkach.. - W jaki sposób Ludzik urządził własną Afrykę?. List prześlij do sprawdzenia.. 4.Proszę przeczytać wiersz "O ludziku podróżniku" na str.44-45 podręcznika.. Usiadłam nad listą, bardzo krótka była, parę pozycji tylko.. Internet za bardzo nie pomógł, przekopywałam się strona po stronie i nawet google nie nie okazało się zbyt przydatne.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Gdzie mogę znalezć tekst wierszy cegła magdaleny olejniak o ludziku podrożniku aleksandry gajewskiej1..

Szanowny Ludziku podróżniku!

W jaki sposób Ludzik urządził własna Afrykę?. Praca domowaEd.. Wykonaj według planu składankę origami .Przeczytaj wiersz "O Ludziku podróżniku" - Podręcznik s. 44 - 45 Odpowiedz na pytania: 1.. Czy w waszych domach kultywuje się tradycje wigilijne?Dzisiaj porozmawiamy o podróżach, myślę że każdy z Was lubi podróżować w nowe, nieznane miejsca.. Przeczytaj wiersz Aleksandry Gajewskiej " O Ludziku podróżniku"- podręcznik, str. 44- 45.. Odpowiedz na pytania: O jakim ważnym dniu mówi wiersz?. W jaki sposób Ludzik urządził własną Afrykę?. - Pogimnastykujesz się przy piosenkach.. Ćwiczenia - j. polski - spróbuj zrobić ćw.. Na półkuli północnej dzień ten wypada 21 lub 22 czerwca, a w latach przestępnych - o jeden dzień wcześniej (20 lub 21 czerwca).Otwórz teraz podręcznik na stronie 44 i 45 i przeczytaj czytankę " O Ludziku podróżniku" Spróbuj odpowiedzieć na pytania: 1.. Przeczytaj wiersz Barbary Lewandowskiej podręcznik str.38 i odpowiedz ustnie na pytanie 1 i 2 str.39.. 2.Napisz w zeszycie list do Ludzika podróżnika, w którym poradzisz mu, co powinien zrobić, by jego podróż doszła.. Odpowiedz ustnie na pytania pod tekstem.. 3.Matematyka str.38 zad.1 i 2.. Autobusowe i kolejowe połączenia krajowe oraz międzynarodowe.. Odszukaj w wierszu wszystkie formy rzeczownika pies oraz utworzonego od niego przymiotnika..

Przeczytaj wiersz "Czerwiec" (podręcznik, str. 60).

matematyczna - zadania s. 38-39. plastyczna - spróbuj wykonać łódkę techniką origami według instrukcji podanej na s. 45.. Lato astronomiczne rozpoczyna się w momencie przesilenia letniego.. polonistyczna - przeczytaj wiersz pt. O ludziku podróżniku s.44-45, wykonaj w karcie ćwiczenia .. - podręcznik .. - Dlaczego Ludzik nie poleciał do Afryki?. Proszę wypisać do zeszytu z mapy Afryki 10 państw (nazwy państw piszemy wielka literą) oraz wykonać zadania z KP z polskiego str.44 Na wf proponuję Fitty Kid - Platforma rozrywki ruchowej dla dzieci Pozdrawiam M.OpasJan Paweł II papież Polak.. Przytocz słowa opisujące miejsce i czas.. Przeczytaj wiersz pt. "O Ludziku podróżniku", odpowiedz na pytania oraz zapoznaj się z tekstem pt. "Jan Paweł II" - podręcznik, str. 43 - 45 2.. Dlaczego Ludzik nie poleciał do Afryki?. Zadania do wykonania: - Przeczytaj uważnie fragment wiersza ,, O Ludziku podróżniku''.. Przeczytaj wiersz Ludwika Jerzego Kerna "Bajka o Starym i Nowym Roku".. ( tu wpisz odpowiedź)Otwórz teraz podręcznik na stronie 44 - 45 i przeczytaj czytankę " O Ludziku podróżniku" Spróbuj odpowiedzieć na pytania: 1.. Ogólnopolski rozkład jazdy PKS, PKP, MPK, Busy.. Edukacja techniczna1.. Wykonaj zadania s.38,39 ćw.ed.mat.. Napisz w zeszycie list do Ludzika podróżnika, w którym poradzisz mu, co powinien zrobić, by jego podróż doszła do skutku..

Przeczytaj wiersz "O Ludziku podróżniku" (podręcznik s. 44-45).

Wykonaj ćw.1 i 2, str.44 -Karty ćwiczeń.. Powiedz, w jaki sposób ludzik przygotował się do podróży do Afryki?. - pomyślałam, i przez krótką chwilę pomysł wydawał się świetny.. Odpowiedz na pytania: - Kiedy rozpoczyna się kalendarzowe lato?. Kto mówi w wierszu?. Nadbagaż- toPrzeczytaj wiersz Ludwika Jerzego Kerna "Bajka o Starym i Nowym Roku".. Odpowiedz na pytanie nr 2.. Naucz się płynnie czytać omawiany wiersz.. Notatka do zeszytu.. O czym marzył Ludzik?. 1 - 2, str. 44 (dodatkowe informacje dot.. Przeczytaj wiersz ,,Zasypianka wigilijna" na str. 98P.. W wierszu pojawi się nazwa Czarny Ląd, czyli Afryka.. Wymieńcie zwyczaje wigilijne, o których wspomina poeta w wierszu, i te, o których nie pisze.. W jaki sposób Ludzik przygotowywał się do podróży?. - Jak myślisz, dlaczego od wieków, ludzi fascynują dalekie podróże ?O polskich wierszach o podróżach!. W zeszycie do matematyki zrób zad.. Informacja i sprzedaż biletów przez telefon: 703 402 802Dzisiaj porozmawiamy o podróżach, myślę że każdy z Was lubi podróżować w nowe, nieznane miejsca :-) EDUKACJA POLONISTYCZNO - PRZYRODNICZA .. O czym marzył Ludzik?. 2 z podręcznika str.92 .. - Poćwiczysz odczytywanie liczb trzycyfrowych i wyodrębnisz w liczbach setki, dziesiątki i jedności, porównasz liczby.. Zapisz w zeszycie .1.. - W jaki sposób Ludzik przygotował się do podróży?. Następnie odpowiedzcie ustnie na pytania zamieszczone pod teksem.- Obejrzysz filmy o Afryce.. Przeczytaj wiersz "O Ludziku podróżniku" (podręcznik, str. 44, 45).. Na początek poznajcie fragment pewnej historii o "O Ludziku podróżniku," którą znajdziecie w podręczniku na stronie 44.. Zastanów się, o czym gawędzili Stary i Nowy Rok.. EDUKACJA MATEMATYCZNA 1.1.. Nadbagaż- toPrzeczytaj wiersz ,,O ludziku podróżniku" A.Gajewskiej s.44 podręcznik.. O kim opowiada?. - Z czym wiąże się lato i na co z utęsknieniem czekają dzieci?. Karty polonistyczne- uzupełnij stronę 44.oraz73.. Leksykon-przeczytaj wyjaśnienie znaczenia wyrazów jedlina i makutra.. Dlaczego Ludzik nie poleciał do Afryki?. Dlaczego Ludzik nie poleciał do Afryki?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt