Hobbit beczki streszczenie

Pobierz

Bilbo znał tego wędrownego wyłącznie czarodzieja z opowieści rodzinnych.. Pewnego dnia dostrzegli ognisko w pobliskim lesie.. Natknął się także na podczaszego i dowódcę straży z pękiem kluczy do cel.Streszczenie.. Bibo zastanawiał się, jak długo wytrzyma w zimnej wodzie.. Gollum jednak nie chce go puścić wolno.. Towarzysze postanawiają skorzystać z beczek i w nich spłynąć do mieszczącego się na Jeziorze Miasta.Hobbit Streszczenie Rozdział Dziesiąty Po tym jak elfy spuściły beczki sądząc, że są puste, nurt rzeki porwał każdą beczkę z osobna.. Rozdział 1.. Bilbo ledwo zdążył chwycić się ostatniej z beczek.. Ogień i woda.. Krasnoludy ukryte w beczkach dojść długo tak płynęły z silnym prądem rzeki aż wreszcie zatrzymały się przy jakimś brzegu.Bajki robotów streszczenie; Ballady; Bracia Lwie Serce; Charlie i fabryka czekolady; Czarne Stopy; Czesław Miłosz; Chłopak na opak, czyli z pamiętnika pechowego Jacka; Chłopcy z Placu Broni; Córka Czarownic; Daleki rejs; Dolina Światła; Dym Elfy zostawiły beczki i poszły do pobliskiego miasta.. Pewnego ranka do domu Bilba zawitał czarodziej Gandalf.. Pewnego dnia wizytę złożył mu Gandalf.. W ucieczce pomaga Bilbowi magiczny pierścień, dzięki któremu staje się niewidzialny.Udaje mu się obmyślić.. Nieproszeni goście.. W końcu niebo zalśniło złotem.. Pewnego dnia Hobbita, czyli Bilbo Bagginsa mieszkającego w Bag End, odwiedził Gandalf w towarzystwie trzynastu krasnoludów i z ich przywódcą - Thorinem Dębową Tarczą..

Na skarby połasił się smok - Smaug.Hobbit - streszczenie.

Rozdział 14.. Poinformował Hobbita o tym, że wysyła go na wyprawę.. Byli głodni, humory mieli podłe, jednak zbudził się Bombur, który nic nie pamiętał od chwili zebrania w norze hobbita.. Beczki wypłynęły na płyciznę, a elfy powiązały je.Wieczorem sporządzona z beczek tratwa dotarła do Długiego Jeziora.. Nieoczekiwanie Gandalf zaproponował hobbitowi, by ten wyruszył z nim w pełną przygód podróż.Hobbit zobaczył nieprzebrane morze zielonych koron drzew.. Dwa dni wcześniej ludzie z Miasta na Jeziorze widzieli bijące od strony Góry błyski.. Był on znany z tego, że tam, gdzie się pojawiał, zawsze miały miejsce niezwykłe wydarzenia, a " przygody jakby cudem wyrastały dokoła niego".Bilbo w rozpaczy chwycił się ostatniej beczki i wraz z nią wylądował w wodzie.. Ten przekazał mu, aby poinformował resztę, aby czekali aż włamywacz wymyśli plan.. Jeden z poddanych ostrzegł władcę, że nadciąga smok.Hobbit wędruje po podziemnych korytarzach należących do goblinów, gdzie odnajduje pierścień, który okaże się magicznym pierścieniem.. Problemem pozostaje wybór drogi ucieczki.. "Nieproszeni goście".. Były jednak daleko od ścieżki, a dobrze pamiętali przestrogi Beorna, by z niej nie schodzić.Streszczenia książki ''Hobbit czyli tam i z powrotem''.. Jedna prowadzi główną bramą, a druga nurtem rzeki..

Wodna brama otworzyła się i beczki wypłynęły w otwarty świat.

"Nieproszeni goście".. plan ucieczki.. Czarodziej wybrał go, gdyż wcześniej w rodzinie Bagginsów zdarzali się poszukiwacze przygód.Thorin opowiedział o czasach rządów swego dziadka, który wraz z ludem przybył z północy do góry i wybudował we wnętrzu olbrzymie państwo zostając Królem pod Górą.. Znajdowało się tam wiele złota i klejnotów, z których krasnoludy wytwarzały przepiękne ozdoby.. Z czasem wędrowcy wpłynęli na Leśną Rzekę.. Nagle dostrzegli wśród drzew pochodnie i ognisko.. Starzec przybywał co jakiś czas w te strony, aby urządzać słynne pokazy fajerwerków.. Hobbit poczekał na zapadnięcie ciemności i wtedy oswobodził towarzyszy.. Bohaterem książki jest Bilbo Baggins, zadowolony z siebie i unikający wszelkich kłopotów hobbit, którego życie zmienia się gwałtownie, gdy wraz z czarodziejem Gandalfem i trzynastoma krasnoludami wyrusza na wyprawę, aby odzyskać skradziony skarb.Streszczenie "Hobbit, czyli tam i z powrotem" 1.. Okazało się, że są one wrzucane do Leśnej Rzeki, a stamtąd płynęły do Miasta Na Jeziorze.. Nieproszeni goście - do Bilba Bagginsa, który zamieszkuje Bag End, przybywa czarodziej Gandalf.. Było to o tyle niezwykłe, że obecność Gandalfa prawie zawsze sprawiała, że w danym miejscu działy się jakieś niesamowite wydarzenia.Wraz z Gandalfem namówili hobbita na wyprawę, aby odzyskać skarby zagarnięte przez smoka Smauga ich przodkom w dalekiej krainie..

Po jakimś czasie Hobbit trafił do miejsca, w którym składowano beczki.

Hobbit z radością odkrył, że korony drzew stają się coraz rzadsze.Opróżnione beczki zrzucano przez klapę z piwnicy do strumienia, a potem otwierano bramę wodną i beczki, podskakując na wodzie, spływały z nurtem w dół, aż do odległego miejsca na wschodnim skraju Mrocznej Puszczy, gdzie brzegi zwężały się tak, że można było baryłki zatrzymać, powiązać z sobą i dalej w porządku wysłać z biegiem Leśnej Rzeki do Miasta na Jeziorze.Baggins zakradł się do jego celi i opowiedział mu o ostatnich wydarzeniach.. Bilbo co jakiś czas zeskakiwał na brzeg i zdobywał jedzenie.. Droga przebiegała na wschód przez coraz bardziej opustoszałe kraje.. Udało mu się wspiąć na beczkę, nurt był silny i ledwo się trzymał.. Hobbit dzielnie walczył, by utrzymać się ponad powierzchnią wody.. Przy końcu korytarza Hobbit spotyka wodnego stwora, Golluma i Hobbit wygrywa z nim pojedynek na zagadki.. Thorin podzielił swój oddział na grupki i zarządził wyprawę do miasta.Po dopłynięciu do przystani Bilbo uwolnił Thornia i pozostałych towarzyszy z beczek.. Szuka on chętnego do wyprawy i proponuje udział w niej Bagginsowi.. Wykorzystując nieuwagę strażnika, zdobywa klucze.. Wychodząc, zrobił znak na drzwiach wejściowych, dzięki któremu trafili wszyscy inni współuczestnicy wyprawy, krasnoludy: Dwalin, Balin, Kili, Fili, Dori, Nori, .Szanowany hobbit nazwiskiem Bilbo Baggins zamieszkiwał w Bag End, pod Pagórkiem w Hobbitonie..

Pierwszą z nich tworzyli Bilbo, Thorin, Fili i Kili.Hobbit czyli tam i z powrotem - streszczenie.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt