Test ze znajomości pana tadeusza z odpowiedziami

Pobierz

Ułożysz nazwy konstelacji zodiakalnych z rozsyp.c)Hrabia z Dobrzyńskimi, d)Legioniści.. Błędnie rozwiązane zadania przepisywane są we właściwej formie do zeszytów 5.. Jeśli będziesz miała jakieś pytania co do odpowiedzi na dane zagadnienie, to wtedy pytaj nas tutaj.Uczniowie otrzymują test i zapoznają się z jego formą, zadają pytania związane z pracą - test trwa 30min.. 2 a) Telimena, b) Alicja Bachleda-Curuś, c) Ks.Testy ze znajomości lektur, Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.. 18353 Obserwuj .. Pan Tadeusz to nie żadne połączenie:) Jest .Pan Tadeusz - test z treści.. To test nie tylko ze znajomości obligatoryjnej lektury, jest to również próba uczciwości wobec siebie, a więc - co wiem lub co naprawdę pamiętam?/ Temat: "Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie" - idea małej ojczyzny w "Panu Tadeuszu .Test ze znajomości lektury "Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź.. Pobierz cały dokument testy.ze.znajomosci.lektur.sprawdzian.z.doc Rozmiar 35 KB: Fragment dokumentu: SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI PANA TADEUSZA.. 84% Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść; 73% Test z Kłamczuchy; 69% Test z MitówTEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Ważne wydarzenia dla kraju zwiastowało pojawienie się na niebie: a)komety, b)księżyca, c)słońca, d)gwiazd..

Praca domowa.Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.

Pan Tadeusz - test z problematyki.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. W teście Pan Tadeusz - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1: Po przyjeździe do Soplicowa, Wojski opowiada młodemu Tadeuszowi o:84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Zobacz, ile pamiętasz z dzieciństwa o Akademii Pana Kleksa, rozwiąż nasz quiz!Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. 18353 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Uczniowie rozwiązują test 3.. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa?. Czy wiesz, że spowiedź Jacka Soplicy nie była pisana 13-zgłoskowcem?Mickiewicz, tworząc Pana Tadeusza, wiedział, że klęska Napoleona przyniosła nieodwracalne zmiany w społeczeństwie polskim - wielu patriotów musiało emigrować, upadły majątki szlacheckie, a dzieci z rodzin szlacheckich nie urządzały już polowań i zajazdów, ale wyjechały do miast, aby rozpocząć studia i pracę.Pan Tadeusz - test wiedzy.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?.

... Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.

Roksana 5 lat temu.. ODPOWIEDZI.. Kto się pojedynkował?. Test składa się z 12 pytań.. Historia księdza Robaka należy: (0 - 1) a) do akcji b) do przedakcjiPlik TEST ZNAJOMOŚCI "PANA TADEUSZA".pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Pan Tadeusz • Data dodania: 30 paź 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Radzę Ci wpisać w google "test sprawdzający Balladyna", albo "test sprawdzający znajomość lektury balladyna".. wyskoczy Ci tego mnóstwo.. Pytania zawarte w teście.. 84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza".. a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy .. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test: W dalszych Księgach "Pana Tadeusza" pojawia się narrator: a) wszechobecny b) wszystkie odpowiedzi są poprawne c) obiektywny d) wtopiony w społeczeństwo Rozwiązanie - Pierwotnie dzieło Mickiewicza miało nosić tytuł: .. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Kto wita Tadeusza po przyjeździe do Soplicowa w ks. I ?. Kogo ocalił Robak?. a)Tadeusz z Hrabią, b)Hrabia z Rykowem, c)Sędzia z Rykowem, d)Płut z Tadeuszem..

... Pan Tadeusz - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Pana Tadeusza.

Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.Na stronie 13 przedstawiamy test ze znajomości Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.. /Wojski/test z włoskiego przysłow mapet opium w rosole inne fajne quiz darmowe testy zycie karta rowerowa test ze zmierzchu pilka nozna film wojsko polskie test z mitologii greckiej prawo jazdy test z poprawnej polszczy test z dziadów test z gry komputerowej hollywood test z religii muzyka english obraz dymitriady test z .. test z pana tadeusza .a) postać Tadeusza b) postać Sędziego c) Soplicowo d) cały świat przedstawiony w epopei.. Uczniowie samodzielnie sprawdzają sprawdzają swoje testy na podstawie kart odpowiedzi 4.. Pytania i odpowiedzi do lektury Pan Tadeusz (90) Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Pan Tadeusz, które mogą Ci się przydać do powtórki.. CZĘŚĆ I: 1c, 2b, 3b, 4d, 5b, 6d, 7b, 8b, 9c.. Rozwiąż test z lektury Akademia Pana Kleksa i przekonaj się!Akademia Pana Kleksa - jedna z najbardziej znanych polskich książek i filmów dla dzieci.. Ile lat ma Adam Niezgódka?. Zdarzenia z życia Jacka Soplicy należą: (0 - 1) a) do akcji poematu - rozgrywają się "na naszych oczach" b) do przedakcji - poznajemy je z relacji bohaterów.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812..

Regulamin Polityka prywatności.Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.

a)Hrabiego, b)Tadeusza, c)Gerwazego, d)Wszystkie są poprawne.Pan Tadeusz --- Księga Pierwsza Ten test na pewno pomoże Ci się przygotować dobrze do sprawdzianu lub kratówki z tej lektury.. Materiał opracowała Sławomira WÓJCIK z Łodzi.. Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla .84% Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza" 75% "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Wszelkie prawa zastrzeżone reklama, kontakt - Polityka cookies.. Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Tło wydarzeń w "Panu Tadeuszu" stanowią: a) momenty upadku narodowego b) czasy rewolucyjnych buntów .Zobacz podobne quizy: #adam #lektura #mickiewicz #pan #tadeusz #test Test z matematyki, który powinieneś zdać!. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt.. CZĘŚĆ II: 1 a) w Paryżu, b) 10 lat, c) "Latarnik", d) Piotr Wereśniak, Paweł Edelman, Allan Starski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt