Przeczytaj zdanie i napisz tekst

Pobierz

Głównym bohaterem opowiadania jest rycerz.. Odpowiedzi do nich zaznacz lub zapisz w wyznaczonych miejscach.. Przeczytaj tekst str. 188-189 ( podręcznik ).. Poznaliśmy legendy o chlebie i Skarbniku , baśń o dzikich łabędziach .. Jesienny wiatr szaleje w parku.. 2. Podaj najważniejsze typy dzieł rzeźbiarskich i określ ich cechy.. Była na wycieczce w Krakowie, zwiedziła Smocza Jamę.. Jan Kochanowski O żywocie ludzkim Fraszki to wszytko, cokolwiek myślemy, .. Dokończ zdanie.. rower.Przeczytaj tekst zaproszenia oraz dwie odpowiedzi.. Most kłamców Pewien bogaty handlarz postanowił odwiedzić swojego kuzyna mieszkającego w….1 Test nr 1 kl. 3.. W drugim zdaniu podkreśl jak najwięcej liter oznaczających spółgłoski.. Podpisz pierwszymi literami imion chłopców przed-mioty, które do nich pasują.. - zadanie 3: napisz, czy podane zdania odnoszące się do tekstu są prawdziwe czy fałszywe.. Zapisy w brudnopisie nie będą sprawdzane i oceniane.. Następnie uzupełnij poniższe zdania.. Question from @Pikaczu229 - Szkoła podstawowa - Język angielski.. W czasie wakacji Pola była u babci w górach.. 2,3,4.- Nie przysyłaj odpowiedzi.. Podkreśl w tekście zdanie, które mówi o tym, co babcia kupiła.. Przeczytaj tekst, z którego usunięto cztery zdania.N Słuchając tekstu po raz pierwszy, wyłapuj najbardziej oczywiste informacje.Przydatność 65% Napisz tekst: "Moje prawdziwe lub wymarzone Soplicowo"..

Przeczytaj tekst.

Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. Napisz podkreślone w zdaniach litery na właściwych karteczkach.. Co robią dzieci?. Wymień elementy języka rzeźby.. Przeczytaj tekst i nazwij pomieszczenia na zdjęciu.. Opadają kolorowe liście.. Historia rozgrywa się wieczorem.. Znajdź w tych fragmentach tekstu przyimki in, on, at.. To samo zrób z literą d, używając do tego zielonej kredki.. Wymyśl i zapisz przepis na deser składający się z wybranych zdrowych produktów (wskazówki na str. 259).Przeczytaj tekst jeszcze raz i odpowiedz na pytania (1-5).. Co się dzieje z liśćmi?. Przeczytaj fragment "Biblii" zamieszczony poniżej i obejrzyj ilustrację, ze str. 216.. W zoo jest z długą trąbą o imieniu Irys.. Wyobraź sobie ze jesteś na wakacjach napisz pocztówkę 1.Napisz gdzie jesteś,jaka jest pogoda 2.. W pierwszym zdaniu podkreśl wszystkie litery ozna - czające samogłoski.. Największymi zwierzętami żyjącymi na lądzie są .. DługoPrzeczytaj uważnie tekst.Na podstawie podanych w nim informacji wymyśl i napisz pytania.Następnie wykonaj obliczenia i podaj odpowiedzi na każde z pytań.. W stajni mieszkają siwe i kare.Przeczytaj informacje ze str. 215 (ramka pod "Biblijne przykazania") i zapisz w zeszycie trzy ostatnie zdania (drugi akapit)..

Przeczytaj tekst ze str. 211.

Wykonaj w zeszycie ćwiczeń- str.52-53- ćw.. Policz, ile razy wystąpiły litery p i d: zabawa • zasypka • zabytek • zakład • zbierać • zakraplacz zawody • zebra • zupa • zapora • piasek • biegać • pismo1) Wykonaj ćw.. 2 Obserwacje są prowadzone od 170 lat, ale trwają do dzisiaj.. Podkreśl w tekście zdanie opisujące wygląd rycerza Henryka.. ptak.. Mam wielu kolegów.. Przeczytaj tekst str. 190-191 ( podręcznik ).. malarze są filozofami i poetami, […] bez rozmyślań i malowania nie ma poety.- zadanie 2: Przeczytaj tekst u doły strony "Sign Language" a następnie dopasuj nagłówki a-d do akapitów 1-4 .. W swojej pracy odwołaj się do co najmniej trzech tekstów kultury zamieszczonych w programie konkursu.. przeczytaj tekst .policz wyrazy w ostatnim zdaniu .napisz , ile jest w nim głosek , a ile liter.. Chodziła z przewodnikiem po górskich szlakach.. Uzupełnij lub wybierz z kilku wariantów jeden i zapisz go.. 1 Na słońcu zachodzą burzliwe procesy, więc naukowcy nazywają je kapryśną gwiazdą.. Niech jeden z utworów Wisławy Szymborskiej lub Czesława Miłosza zaimspiruja cie do pisania opowiadania .przeczytaj tekst ponownie i uzupelnij zdania wpisujac jedno slowo Zad 1.Przeczytaj tekst i zaznacz,która informacja jest prawdziwa (richting) a ktora fałszywa (falsch)..

4.Przeczytaj powyższy tekst jeszcze raz.

czarodziej.. Krzyś pojedzie na tydzień do cioci, która mieszka w Krakowie.. Akcja toczy się na polanie.. w styczniu.. Jeśli Twoja szkoła nie ma numeru, pomiń to .powstały zdania z informacjami.. Odpowiedzi zapisz w zeszycie przedmiotowym.Rozwiązania wszystkich zadań zapisuj na kartach odpowiedzi, pamiętając o podaniu numeru zadania.. Dowiesz się jak powstały niektóre nazwy pomieszczeń.. - zadanie 4: Popatrz na przykłady literek w języku migowym.. Dzieci spacerują po alejkach i zbierają kasztany.. Wiewiórka skacze z gałęzi na gałąź.. Zapamiętaj te informacje.. W arkuszu znajdują się różne typy zadań.. 1.Przeczytaj tekst.Na jego podstawie zredaguj dwa zdania współrzędnie złożone .. Napisz odpowiedź na pytanie.. Spróbuj odszyfrować słowo (strona 122).32.. Często jeżdżę na rowerze.. 3) Wykonaj ćw.. Jest tu całkiem wesoło.. Naucz się słownictwa z dwóch tematów Vocabulary 1.odpowiedzi, zapisz czytelnie i starannie.. Na stronie WWW naszej klasy zamieszczono różne ciekawostki.. Przeczytaj tekst i uzupełnij zdania 2012-04-20 16:35:33 Przeczytaj zdania i przy poprawnych napisz literkę P a przy błędnych F fałszywe popraw na dobre.. 2010-02-08 15:37:04 Przeczytaj historyjkę obrazkową w Książce Ucznia na stroni 36.Zamknij książkę.Czy te zdania są prawdziwe czy fałszywe popraw zdania fałszywe 2013-09-30 16:39:19Napisz trzy poprawne zdania z użyciem wyrazów: Polak,Polska,Polski 2011-03-22 21:55:50; Ułóż spójny tekst z użyciem 15 wyrazów zapisanych pod tematem lekcji 2016-05-23 18:30:20; Znajdź antonimy do wyrazów: 2013-12-30 12:45:29; napisz pięć wyrazów zawięrających cząstke hydro lub hydra.wyjaśni ich znaczenie 2010-05-27 14:49:272 Przeczytaj uważnie tekst..

Znajdź je i napisz zdania poprawnie.

Rosną w nim drzewa, kwiaty i zboża, z pozoru takie jak w rzeczywistości, ale o wiele bujniejsze oraz piękniejsze.Uzupełnij zdania brakującymi wyrazami z ramki.. Zapoznaj się z informacjami na temat zdrowego żywienia (str. 258) i napisz, czy całodzienny jadłospis bohatera był zgodny z tymi zasadami.. Akcja poematu Adama Mickiewicza pt.: "Pan Tadeusz" rozgrywa się w zamkniętej, uporządkowanej przestrzeni szlacheckiego raju.. Temat: Jakie kwestie regulował Kodeks Hammurabiego?. a) żółkną b) rozkwitają c) opadają 2.. Pomyłki przekreślaj.. Przeczytaj tekst i napisz znak w okienku przy poprawnych zakończeniach zdań.. 34.W napisanych niżej zdaniach jest 12 błędów.. Przepisz zdania.. 3.Przeczytaj poniższy tekst i wykonaj związane z nim polecenia podaj cztery różne niebespiecznstwa czyhające.. Chciałby zobaczyć tam Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki i usłyszeć hejnał grany z jego wieży.Przeczytaj tekst i wykonaj zadania.. Temat: Typy dzieł rzeźbiarskich.. Niedługo rozpoczną się wakacje.. Drogi Romku!. Podróżowaliśmy z Obieżyświatem .Przeczytaj uważnie tekst.. Przywiozła kubeczek dla Oskara, a dla mamy chustkę.. Zapisz nazwy w zeszycie.. Podkreśl poprawną odpowiedź.. na zamku.. Dowiedzieliśmy się kto sprawuje władzę w Rzeczpospolitej Polskiej .. E/90 Przeczytaj tekst The story of the hamburger (historia hamburgera) i wybierz właściwą odpowiedź, zapisz w zeszycie.. W SZKOLE SĄ: - 3 klasy pierwsze(a,b,c)w każdej z nich jest 26 uczniów - 2 klasy drugie(a,b) w których razem uczy się 58 uczniów a w każdej klasie jest ich tyle samo - 2 klasy trzecie(a,b) w których jest po tyle samo uczniów i .D/90 Korzystając z niektórych wyrazów z ćwiczenia C uzupełnij zdania, odpowiedzi zapisz w zeszycie.. Sformułuj swoje stanowisko wobec myśli wyrażonej w nim i napisz rozprawkę, w której dowiedziesz jego słuszności.. Odpowiedz ustnie na pytania z zad.. 2) Przeczytaj informację przy (!). Zapisz w zeszycie zasady.. koń słonie konie słoń Rafia to gniady mojej cioci Izy.. Powodzenia Czas pracy: 120 minut Liczba punktów do uzyskania: 54 PRZECZYTAJ TEKST I WYKONAJ ZADANIA Antoine .Zapisz w zeszycie notatkę, co to jest dopełnienie i na jakie pytania odpowiada.. Dzieci marzą o wyjeździe poza miasto.. Pewnego dnia wybrałem się z babcią do miasta po zakupy.. Co zobaczyłeś tam 3.Napisz co dziś robisz UWAGA: użyj Dear i See you soonPrzeczytaj zamieszczony cytat.. Wykonaj w zeszycie zad.1/212.1.. Napisz dwa wybrane zdania z ćwiczenia 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt