Opisz przystosowania glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia

Pobierz

Płazińce, robaki płaskie (Platyhelminthes) - typ zwierząt o prymitywnej budowie.. 2013-03-01 19:10:05; Gdzie rozwija się larwa glisty ludzkiej?. u endopasożytów redukcji ulegają również narządy zmysłów oraz narząd ruchu.Glista ludzką człowiek najczęściej zaraża sie zjadając jej jaja wraz z nieumytymi warzywami, pijąc zanieczyszczoną wodę lub spożywając posiłki brudnymi rękami.. Jaja wszy lęgowej charakteryzują się silną przyczepnością do włosów.6) Przystosowania do pasożytniczego trybu życia: 7) Przystosowania płazińców i obleńców do pasożytniczego trybu życia.. W Polsce liczba zarażeń waha się od.. Nauki.. Filogeneza - Przypuszcza się, że wirki (Turbellaria) pochodzą od parzydełkowców, a ich przodkowie .Przystosowania tasiemca do pasożytniczego trybu życia: - spłaszczone ciało - ciało owalne, wydłużone - dostosowane do kształtu jelita człowieka - posiadanie oskórka/naskórka chroniącego przed kwasem solnym i enzymami trawiennymi - specjalne narządy czepne, które umożliwiają tasiemcowi zaczepienie się do jelit żywiciela - są obupłciowe - wystarczy jeden osobnik do .Ze względu na to, że przystosowania do pasożytniczego trybu życia rozwinęły się na płaszczyźnie wszystkich podstawowych czynności organizmu, przyjęto rozróżniać 3 rodzaje adaptacji, tj. morfologiczne, fizjologiczne oraz te, które zachodzą w cyklach rozwojowych pasożyta.Niektóre gatunki nicieni żyją w wodach szczelinowych znajdujących się nawet 3,6 km pod powierzchnią ziemi..

* Opisz przystosowania glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia.

2010-04-25 14:44:12; Proszę o pomoc.. poleca 85 %.Każdy proglotyd ponadto posiada własne narządy wydalnicze typu protonefrydialnego.. Uwolnione larwy przez ścianki jelita przedostają się do naczyń krwionośnych i rozpoczynają wędrówkę do płuc.Glista ludzka.. Postacie dorosłe tasiemca żyją w jelicie swojego.. Tak głęboko nie występują żadne inne organizmy wielokomórkowe.. W jelicie człowieka larwy wydostają się z osłon jajowych.. Zakres rozszerzony.. pokaż więcej.. Oceń tę odpowiedź: Oceń to zadanie.. Zwierzęta wodne charakteryzuje zapłodnienie zewnętrzne: gamety wyrzucane są do wody, gdzie dochodzi do zapłodnienia.. Polub to zadanie.. Wybierz odpowiedź spośród podanych.. Nie mają skrzydeł.. Pasożyty żyjące w jelicie czerpią pokarm bezpośrednio przez powłoki ciała, dlatego mają zredukowany przewodu pokarmowego.. Tasiemce nie posiadają układu pokarmowego, który uległ redukcji.. Według niektórych źródeł do 25% wszystkich ludzi może być nim zarażonych!. Do płazińców pasożytniczych należą na przykład przywry.Są to organizmy doskonale przystosowane do pasożytniczego trybu życia.. Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Płazińce pasożytniczo oddychają beztlenowo.. Opisz przystosowanie glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia.Przystosowania tasiemca i glisty ludzkiej do pasozytniczego trybu życia..

Nauki.Poda ktoś przystosowanie glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia?

Sposób rozmnażania zw jest ze środowiskiem życia.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Samica glisty ludzkiej składa jaja, które wraz z kałem są wydalane z organizmu człowieka.. Podaj sposoby zapobiegania zakażeniom nicieniami pasożytniczymi.. Brak układu pokarmowego B. Produkowanie dużej liczby jaj.. Jest dla chętnych.. Question from @Hequen - Szkoła podstawowa - Biologia .. w jelicie cienkim,gdzie rozmnazaja sie płciowo.Larwy odbywaja skomplikowana wedrówke po organizmie.Cykl rozwojowy glisty ludzkiej zachodzi bez zmiany zywiciela.Z połknietych jaj w ciagu jednej .Przystosowania pasożytów wewnętrznych do ich trybu życia polegają m.in. na bardzo dużej rozrodczości, redukcji narządów zmysłów, odporności na działanie soków trawiennych, zdolności do oddychania beztlenowego.Obojnactwo jest sposobem na zwiększenie prawdopodobieństwa, że dojdzie do zapłodnienia.. Po gimnazjumOpisz Warunki życia glizdy ludzkiej i jej przystosowania do pasożytniczego trybu życia.. Po gimnazjumKtóre z podanych przystosowań do pasożytniczego trybu życia nie występuje u glisty ludzkiej?. 2010-11-23 17:45:10Przystosowując się do pasożytniczego trybu życia nie wykształciły: - niektórych narządów zmysłów (oczu, narządu równowagi) - ubarwienia ciała (w dużym stopniu) - układu pokarmowego (niektóre, np. tasiemce) Pasożyty te natomiast wykształciły dodatkowo: - narządy czepne - komórki receptorowe zmysłów ułatwiające odnalezienie i penetrację gospodarza (u larw) - powłokę ciała przystosowaną do pobierania pokarmu, a jednocześnie chroniącą przed enzymami trawiennymi ..

Jest to przystosowanie do pasożytniczego trybu życia.

Charakterystyka płazińców.. Zakres rozszerzony.. występuje u nich nabłonek w postaci syncytium, którego zewnętrzna warstwa chroni przed enzymami tra Odpowiedź na zadanie z Biologia na czasie 1.. Zadanie 7.. A. oskórek odporny na enzymy trawienne żywiciela C.. Uczniowie chętni mogą zadanie wysłać na adres kontaktowy ( termin do Świąt Wielkanocnych) Kontakt - adres email: przystosowania glisty ludzkiej do pasożytniczego trybu życia.. Glista ludzka (Ascaris lumbricoides) jest jednym z najpospolitszych pasożytów człowieka.. Jaja tasiemca z kolei zostają w organizmie człowieka-są cudzożywnePonieważ glista jest pasożytem monoksenicznym (występują tylko u jednego żywiciela), kolejnym żywicielem jest również człowiek.. A)ilu żywicieli ma glista ludzka i tasiemiec b)3 przystosowania tasiemca do pasożytniczego trybu życia c)jak można zarazić się tasiemcem uzbrojonym a jak nieuzbrojonymWszy mają kłująco - ssące narządy gębowe, krótkie odnóża przystosowane do poruszania się wzdłuż włosa.. E. Trypsynogen wytwarzany jest przez trzustkę i uwalniany do dwunastnicy.. - zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl..

2013-03-01 19:08:27; Przystosowania tasiemca i glisty ludzkiej do pasozytniczego trybu życia.

Oddychanie bez udziału tlenu.. Question from @Elmo7922 - Szkoła podstawowa - BiologiaWymień przystosowania tasiemców do pasożytniczego trybu życia.. Ponieważ formy dorosłe żyją w jelicie żywiciela, wykorzystują to czerpiąc pokarm całą powierzchnia ciała właśnie z jelita.7.. Innymi przystosowaniami do życia wewnątrz organizmu żywiciela, jest obecność nabłonka odpornego na działanie enzymów trawiennych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt