Do każdego wyrazu dopisz wyraz podobny

Pobierz

Od podanych wyrażeń przyimkowych utwórz rzeczowniki.. nauczyc.. Marysia wykonała na plastyce rysunek na szkle.. Na rysunku było .Do każdego z wyrazów dopisz inną formę,w której zaszła podana oboczność.. dzienny.. Zszyj na ramionach i po bokach.. wyraz podstawowy wyraz pochodny formant nazwa formantu bieg pędziwiatr ceglany śmiałek podoficerski zagrzać 8.. Do podanych wyrazów dopisz rzeczowniki bliskoznaczne będące złożeniami Zagadka - łamigłówka bogactwo - antyk - retoryka - konstelacja - gwiazdozbiór biegły - skąpiec - relacja * Złożenia- podstawy słowo twórcze dwuch wyrazów złożone w jeden wyraz przez dodanie wyrostka lub łącznika np. włóczy-y .J-jj Do podanych wyrazów dopisz w odpowiednie miejsca wyrazy podstawowe i pochod­ ne.. np. Nieufny - niesprawiedliwy niedaleko blisko nieuwaga nie można nie przygotować się nie tańszy nie najgorzej nie trzeci Do podanych wyrazów dopisz nie pisane łącznie lub rozdzielnie.Do Podanych rzeczowników dopisz ich wyrazy bilskoznaczne ,które pozwolą uniknąć powtórzeń w opisie danego przedmiotu.. dobrze.. Dopisz do każdego wyrazu nacechowanego stylistycznie jego neutralny odpowiednik.. Cw.8 str.49 ot lista zawodow uprawianych przez rodzicow pewnej klasy pierwszej .dopisz nazwe meska lub zenska do wymienionych zwodow jezeli ktorejs z nich nie ma w slowniku .do każdego wyrazu dopisz wyrazy podstawowy, oddziel formant od podstawy słowotwórczej, nazwij ten formant..

Wyraz podobny.

a)panna,staruszka,dama.. Na każdej gałązce Marysia….. Wyraz.. Zadanie.. b)nieść.. małpować - fachura - zgrywa - medyk - lokal mieszkalny .. Marysia wykonała na plastyce rysunek na szkle.. Od podanych wyrażeń przyimkowych utwórz rzeczowniki.. braciszek.W każdym wyrazie pochodnym oddziel temat słowotwórczy od formantu.. 13: Omów budowę słowotwórczą poniższych wyrazów (podaj wyraz podstawowy, oddziel formant od podstawy słowotwótczej, nazwij ten formant).. do każdego wyrazu dopisz wyraz podstawowy, oddziel format od podstawy słowotwórczej, nazwij ten format.Do każdego wyrazu z przeczeniem nie dopisz inny przykład, który będzie należał do tej samej części mowy.. Przewiąż paskiem.. Takich słów jest naprawdę sporo, więc jeśli nie masz pewności czy użyć ż czy rz to po prostu zastanów się, czy istnieje podobny wyraz z literką r.dopisz do każdego z podanych wyraz blizkoznaczny o znaczeniu ujemnym:-śpiewać-pisać-patrzeć-cekawy-rozmowny-szczupły-głowa-pismo-gawędziarz-pomału-bez zastanowienia.. Przykład: palić —> za/palić - > zapał/ny przemilczenie kupiec dorosły sennosc sernik Q Do wymienionych wyrazów dopisz wyrazy pochodne o wskazanych obocznościach w temacie.Zapisz wyraz podobny do wyrazu -xy.. drukarz.. Może być bawełniany lub jedwabny.. Pokaż więcej.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

Oddziel w wyrazach końcówki od tematów.

Więc na przykład: burzliwy, burzowy, burzowa, burzowiec.. Więcej nie wymyślę.do każdego wyrazu dopisz wyrazy podstawowy, oddziel formant od podstawy słowotwórczej, nazwij ten formant.. Skorzystaj ze słownika synonimów Szkatułka szal torba maskotka Skorzystaj ze słownika synonimów Szkatułka szal torba maskotkadopasuj kazdy wyraz lub wyrazenie z ramki do kazdej kategori.. Na rysunku było drzewo o dwóch konarach, każdy konar miał dwie gałęzie, a z każdej gałęzi odchodziły dwie małe gałązki.. Wyrazy podobne różnią się tylko współczynnikiem liczbowym.. Question from @pinku321 - Szkoła podstawowa - Polskipodkreśl w tekście wyrazy podzielne słowotwórczo i dokonaj analizy.. Wyrazy podobne różnią się tylko współczynnikami liczbowymi.. (to był tekst) (to jeszcze do polecenia)do każdego wyrazu dopisz parafraze słowotwórczą, wyraz podstawowy i formant.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Question from @Nataliaonet - Szkoła podstawowa - MatematykaDo podanych wyrazów pochodnych dopisz wyrazy podstawowe: góralka.. bieg pędziwiatr ceglany śmiałek podoficerski zagrzać 8. dwa wyrazy o znaczeniu bardziej szczegółowym: a)śiewać..

wyrazy o znaczeniu ogólniejszym.

)Mogę jedynie dodać, że są rz w wyrazie piszemy, gdy w słowie należącym do tej samej rodziny wyrazów w w miejscu rz występuje r, typu morze - morski, dworzec - dworcowy.. Question from @CycoCola - Szkoła podstawowa - PolskiDo każdego wyrazu dopisz odpowiednią końcówkę i tak utworzone nazwy zawodów wpisz do odpowiedniej kolumny.. Dopisz kilka wyrazów bliskoznacznych do każdego z podanych wyrazów:deszczdom3.. ruszyc.. Zadanie.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Question from @Ewelinka456 - Szkoła podstawowa - PolskiWyraz pokrewny to taki, który ma wspólną cząstkę z tym pierwszym wyrazem.. klasowy.. Dopisz kilka wyrazów pokrewnych do każdego z podanych wyrazów:drogaszkołaProszę o pomoc, to na dzisiaj.. Do każdego wyrazu dopisz wyraz .Dopisz do każdego wyrazu dwa wyrazy o podobnym znaczeniu: puszcza, walczyć,bezwględnie , unikalny.. Question from @kasia22032000 - Szkoła podstawowa - PolskiDo poniższych słów dopisz wyrazy o podobnym znaczeniu rozpoczynające się literą u. wakacje,wypoczynek-Do każdego wyrazu dopisz odpowiedni synonim o ujemnym odcieniu znaczeniowym wzór : dom:rudera mówić powolny jeść pismo Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%Dopisz do każdego wyrazu nacechowanego stylistycznie jego neutralny odpowiednik..

wyraz podstawowy wyraz pochodny formant nazwa formantu.

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać.Do podanych wyrazów dopisz rzeczowniki bliskoznaczne będące złożeniami .. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Wyraz Wyraz podobny Odpowiedź na zadanie z Matematyka z kluczem 7Zadanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt