Stwórz plan odtwarzający treść mitu

Pobierz

Uczniom klasy 5 udało się stworzyć ciekawe interpretacje mitu.. 9.Ostrzeżenie brata przez Prometeusza.. Syzyf ulubieńcem bogów.. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo dostępu do treści i przenoszenia swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.. 8.Przyjęcie przez Epimeteusza Pandory.. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne dla .Plan wydarzeń.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Narodziny Tezeusza - syna władcy Aten i królewny Ajtry.. Zgładzenie potwora, opuszczenie labiryntu przy pomocy nici Ariadny.. :-) Poza tym praca bardzo dobra.. Obejmuje on tylko najważniejsze wątki i wydarzenia.. Wybierz jeden z wielu gotowych szablonów i dostosuj go do własnych potrzeb.Kartki Noworoczne - Stwórz własną kartkę w trzech prostych krokach.. pociąg wyjeżdża o drugiej-wyjazd pociągu o drugiej.. Podoba mi się :-)Wykonuję zadania tekstowe.. Informacje: Temat-Dlaczego zwierzęta nie mówią jak ludzie?. b) Parys jako sędzia w sporze między trzema boginiami: Ateną, Afrodytą i Herą..

Zadanie 1.Skonstruuj plan odtwarzający treść mitu.

Do pojawiającego się w niej motywu kary i wysiłku, który jest z góry skazany na niepowodzenie, nawiązywano potem w .Minos, król Krety zatrudnił znakomitego budowniczego o imieniu Dedal do wykonania labiryntu dla swojego potomka, potwora, człowieka o byczej głowie - Minotaura.. Lekcja na podstawie podręcznika Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego "Między nami", Tagi:Stwórz własną książkę.. Zesłanie bożka śmierci Tanatosa po Syzyfa.. - zadania tekstowe - zakupy - zadania tekstowe (klasa1) - Dwa zadania tekstowe - koala - Litry - zadania tekstowe - utrwalenieBądź pewien, że Twoje treści są dobrze prezentowane w animowanych intro na YouTube.. Przybycie do Aten.. Wesele Tetydy i Peleusa.. poleca 82 % .. a) jabłko z napisem "dla najpiękniejszej" przyniesione przez Eris- boginię niezgody.. czyli wyjazd jest jeszcze wiele innych,np pójść itp.Stwórz stronę internetową lub sklep online z Zyro.. 5.Stworzenie przez Hefajstosa Pandory.. Bogowie .• Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń • Zazdrość (Do uczennicy), Safona - interpretacja i analiza • Mit o Pigmalionie - streszczenie, plan wydarzeńDemeter - bogini urodzaju i płodów ziemi zostawiła na łące swoją córkę- Persefonę, które chciała się bawić z nimfami nad brzegiem oceanu.. Kiedy przedstawia się historię w postaci komiksowej, trzeba naprawdę zrozumieć, co jest w niej najważniejsze!.

Po prostu stwórz projekt wideo w jednym z 4 animowanych formatów, miksuj fajne filmiki, obiekty oraz tła i udostępniaj je światu!LG.COM COOKIES.

Treść tego mitu możemy poznać między innymi dzięki zbiorowi mitów i podań greckich zebranych przez Jana Parandowskiego w,, Mitologii.Napisz plan ramowy wydarzeń mitu o Posejdonie 2012-05-11 06:59:35; .. Ramowy plan wydarzeń to taki w którym masz same punkty, bez podpunktów.. μῦθος) - opowieść o bóstwach i istotach nadprzyrodzonych, przekazywana przez daną społeczność, zawierająca w sobie wyjaśnienie sensu świata i ludzi w ich doświadczeniach zbiorowych oraz indywidualnych (według definicji etnoreligijnej) lub wywodzące się z tradycji ustnej ponadczasowe, anonimowe opowiadanie o postaciach nadprzyrodzonych, które trwa w kulturze .Jednym z najbardziej znanych mitów greckich jest mit o wojnie trojańskiej.Starożytny epos Homera,,,Iliada" opisuje ostatnie epizody dziesiątego roku tej wojny.. 6.Sprowadzenie Pandory z puszką na Ziemie.. Przechytrzenie Tanatosa, zamknięcie bożka w piwnicy.. Na stronie znajdziesz 25 schematów z kategorii Kartki noworoczne i sylwestrowe 3.Ofiarowanie ludziom ognia.. 2.Wykradnięcie przez tytana iskry z rydwanu słońca.. Łatwość w odtwarzaniu, dostępność na żądanie, możliwość czytania w dowolnym momencie - przekonuje o wyższości tej formy publikacji nad zwykłym słowem drukowanym.Mit o Syzyfie to jedna z najbardziej znanych historii tego rodzaju.. Spotkanie Heraklesa i wybór drogi życiowej..

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.Plan wydarzeń: 1.Stworzenie człowieka przez Prometeusza z gliny pomieszanej ze łzami.

Internauci coraz częściej sięgają po e-booki, jako alternatywną formę dla tradycyjnych książek drukowanych.. Uwolnienie Tanatosa przez Aresa.. Należy zwrócić uwagę, iż wszystkie punkty planu powinny być napisane albo w formie zdań, albo w formie równoważników zdań.. Wybierz kartkę, wpisz życzenie i GOTOWE!. za darmo i bez logowania!. Nie wolno sobie od tak wymieszać ich nawzajem.. Plan wydarzeń:-Zbuntowanie przez Enede wszystkich zwierząt przeciwko zwierzętom.. Syzyf zakazuje pochówku swoich .Mit (stgr.. Panowanie Syzyfa w Koryncie.. Młodzieńcze czyny bohatera - walka ze zbójcami.. Parys i Helena - spotkanie, porwanie Heleny, przybycie do TroiStwórz własny mit .. analiza finansowa analiza rynku co powinno się znaleźć w biznesplanie finanse firmy jak napisać biznes plan jak stworzyć biznesplan konkurencja plan finansowy przykład biznes planu reklama.. c) Afrodyta zwyciężczynią konkursu - nagroda w postaci Heleny.. poleca82% .. szablon wymyślonego przeze mnie mitu.. Zdradzenie sekretu Dzeusa przez Syzyfa.. Musiał on siedzieć w zamknięciu, ponieważ stanowił duże zagrożenie i pożerał niewinnych ludzi.• Definicja mitu, podział mitów • Starożytni bogowie, herosi i muzy • Streszczenia mitów • Mit o Dedalu i Ikarze - streszczenie • Mit o Prometeuszu - streszczenie • Mit o powstaniu świata - streszczenie • Mit rodu Labdakidów - streszczenie • Mit o Syzyfie - streszczenie • Mit o Dionizosie (Bachusie) • Historia jabłka .Plan zdarzeń istotnie poprawny, ale niestety niegramatyczny..

Duszę zaś dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.Pierwsze testy nowej wersji funkcji losowego odtwarzania treści Netflix rozpoczął w aplikacji mobilnej na Androida w kwietniu 2019 r., dotyczyła ona wówczas jedynie poszczególnych odcinków ...równoważnik zdania:-nie ma formy osobowej (czasownika) tylko bezokolicznik,-ma logiczną treść,np.

Podjęcie decyzji do zmierzenia się z groźnym Minotaurem.. Skarga Hadesa na brak śmierci ludzkiej.. Dziewczęta zbierały piękne kwiaty, pamiętając jednak o przestrogach Demeter, która zabroniła im zrywać poświęconych podziemnym bóstwom narcyzów.plan wydarzeń do mitu o Syzyfie 2010-03-09 17:13:17; napiszcie Plan wydarzeń mitu Orfeusz i Eurydyka 2009-09-27 10:19:04; Napiszczie szczegółowy plan wydarzeń mitu o Syzyfie 2009-05-11 14:03:10; Napiszcie błagam plan wydarzeń z mitu demeter i kora z mitów greckich 2011-11-15 15:55:00; Prosze napiszcie mi plan wydarzeń 2009-12-01 19:47:19Stwórz własną lampę .. Prometeusz ***** 1)Inne podania głosiły, że człowiek jest tworem jednego z tytanów - Prometeusza, który ulepił go z gliny pomieszanej ze łzami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt