O psie który jeździł koleją postacie

Pobierz

Akcja opowiadania toczy się we Włoszech a głównym bohaterem jest pies.. GREG Podręcznik szkolny już od 9,70 zł - od 9,70 zł, porównanie cen w 32 sklepach.. 3) Kto nazwał psa Lampo?Opowiadanie "O psie, który jeździł koleją" to pełna przygód historia kundelka, jest to lektura w 3 klasie .Q.. W książce znajdziemy również inne miejsca, w których przebywa Lampo, takie jak choćby dom .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Kto wie Kto napisał bajkę o psie który jeździł koleją?. Dodał: Serfer Dodano: 21 X 2011 (ponad 10 lat temu) Charakterystyka postaci: bosman.Utwór "O psie, który jeździł koleją" opowiada historię o dzielnym psie Lampo po części opartą na faktach.. Książka po raz pierwszy została wydana w 1967 r. Akcja dzieje się we Włoszech w latach 60 - tych XX w., zaś głównym miejscem akcji jest stacja kolejowa w Marittimie.Zapomniałeś, kim jest Lampo, postać w lekturze O psie, który jeździł koleją, Pisarski Roman?. Pracę wykonaj kredkami i zachowaj do oceny.. Zobacz inne Podręczniki szkolne, najtańsze i najlepsze oferty, opinie.Bohaterowie drugoplanowi: Zadanie 2.. W jakim kraju europejskim toczy się akcja książki: Q. bokser1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies.. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.. Podróż Lampo do Turynu..

2012-02-06 17:47:23O psie, który jeździł koleją z oprac.

Jakim sposobem pies dotarł na tę stację kolejową: Q.. Kim był Główny bohater?. Narysuj na białej kartce projekt okładki nowego wydania książki "O psie, który jeździł koleją".. Jak zawiadowca nazwał psa: Q.. W jakiej miejscowości mieszkał zawiadowca:"O Psie,Który Jeździł Koleją" 2016-05-21 14:10:53 Dlaczego pies z lektury "O psie który jeździł koleją" jest bohaterem?. Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.. Lampo, kundelek o niebywałych umiejętnościach - potrafił samodzielnie podróżować koleją.. Zaprzyjaźnianie się psa i zawiadowcy.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest: Q. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Postacie drugoplanowe: dzieci zawiadowcy, bufetowy .. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał.. Książka pod tytułem "O psie, który jeździł koleją" opowiada o psiej wierności, odwadze oraz poświęceniu.. Staruszek zajmujący się wypasem owiec, mieszkaniec południowej części Włoch.. Pies ten bardzo przywiązał się do kolei, potrafiąc jeździć pociągami .Zapomniałeś, kim jest Adele, postać w lekturze O psie, który jeździł koleją, Pisarski Roman?. Wydarzenia rozgrywają się we Włoszech, ale najczęstszym miejscem akcji jest stacja w Marittimie..

"O psie, który jeździł koleją" to książka rozczulająca serca nie tylko najmłodszych.

Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).O psie , który jeździł koleją - wypracowanie.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Pietro - charakterystyka • O psie, który jeździł koleją.. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Zapomniałeś, kim jest Gina, postać w lekturze O psie, który jeździł koleją, Pisarski Roman?. Opowiadanie autorstwa Romana Pisarskiego - O psie, który jeździł koleją, jest historią o pewnym kundelku, który podróżował koleją.. "O psie, który jeździł koleją" to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na .O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem.. dalmatyńczyk ?. Charakterystyka postaci: Adele.. Jak nazywa się miejscowość, w której na stacji kolejowej toczy się akcja: Q.. Nie zapomnij umieścić na niej autora i tytułu.. Dodał: Serfer Dodano: 21 X 2011 (ponad 10 lat temu) Charakterystyka postaci: aptekarz.. .W 1961 roku zginął pod kołami pociągu.. Pokaż wszystkie pytania.. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Jego żona odnalazła Lampo, gdy ten uległ wypadkowi, a Pietro złożył złamaną łapę psa.. Dzięki staraniom owczarza Lampo wyzdrowiał na tyle, że mógł samodzielnie chodzić, a później biegać.Zadanie: mam opisać lekturę ,,o psie który jeździł koleją quot mam odpowiedzieć na te pytania np tak tytuł ,,o psie który jeździł koleją quot o to Rozwiązanie: miejsce akcji włochy, miejscowość marittima główna postać pies lampo postacieW latach 50. ubiegłego wieku żył we Włoszech wyjątkowy pies..

jakie postacie występyją?Test znajomości lektury "O psie, który jeździł koleją ".

O psie, który jeździł koleją - bohaterowie Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. Osoby, które chcą jeszcze poczytać o psie Lampo, a także obejrzeć więcej zdjęć .. Podróż Lampo pociągiem na stację..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt