Litania loretańska interpretacja

Pobierz

Kult Matki Bożej Loretańskiej wywodzi się z sanktuarium domu Najświętszej Maryi Panny w Loreto.Litania ta więc należy do najdawniejszych modlitw Kościoła i jak wszystkie tego rodzaju modlitwy ułożona jest z natchnienia Ducha Świętego.. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj.. Jest to modlitwa wierzących z Maryją i wiernych na wzór Maryi.. Publikację wzbogacono także o niesamowite ilustracje - ryciny braci Klauberów.Kategorie Litania loretańska, Numer 23 Tagi Arka Przymierza, Dekalog, litania loretańska, Matka Boża, Pismo Święte Wieża Dawidowa i Wieża z kości słoniowej Są takie tytuły Maryi, z którymi być może mamy problem, zastanawiając się, o co w nich chodzi.Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!Kierowani MIŁOŚCIĄ do naszej Niebieskiej Mamy, Królowej Aniołów i Apostołów dzielimy się z Wami pięknym wykonaniem wok.Litania Loretańska.. Aktualne wezwania, słowa, wersja mówiona, pdf.Oficjalny tekst Litanii Loretańskiej zatwierdzony przez Kongregację ds. kultu Bożego i dyscypliny sakramentów zawiera 52 wezwania.. — Papież Sykstus nadał przywilej odpustu 200 dni za każde pobożne odmówienie litanii loretańskiej.. Rozumie nas i wspiera.. Zebrane wezwania sławiące Maryję Pannę zatwierdził 11 czerwca 1587 r. papież Sykstus V. Królowo bez zmazy pierworodnej poczęta, módl się za nami!Rozwój "Litanii loretańskiej" Pierwszym papieżem, który nawiązał do "Litanii loretańskiej" był Sykstus V. Królowo Różańca świętego, módl się za nami!.

Litania loretańska nazywana jest przez niektórych modlitwą szturmową.

To ona matka Jezusa, zna nas dobrze, nasze troski i zmartwienia, radości i szczęście.. Warto przypomnieć, że zawiera ona cztery dodatkowe wezwania, które bardzo często są pomijane lub brak ich w tekstach litanii.. Tym, co wyróżnia litanię od innych form modlitwy jest jej konstrukcja, mianowicie złożona jest ona z wezwań.. Panno można, módl się za nami!. Modlitwa św. Bernarda.. Bowiem przez cały maj miliony wiernych proszą Maryję o wstawiennictwo u Boga.. Jeśli chodzi o Litanię Loretańską, zwaną też Litanią do Matki Bożej, to najpierw kierowane są one do Trójcy Świętej, a następnie do .Taka jest Litania Loretańska.. "ILUSTROWANA LITANIA LORETAŃSKA, CZYLI ROZWAŻANIA KS. FRANCISZKA DORNNA O POSZCZEGÓLNYCH WEZWANIACH LITANII ILUSTROWANE RYCINAMI BRACI KLAUBERÓW" Polskie tłumaczenie kultowego dzieła.. słowa ' λιτανεία ' błaganie) oznacza dosłownie modlitwę błagalną.. Książka jest o tyle oryginalna, że poza samą treścią litanii loretańskiej, zawiera także rozważania ks. Franciszka Dornna na temat poszczególnych wezwań w niej zawartych.. W litanii tej wysławiamy wszystkie cnoty, jakimi Bóg Ją obdarzył.Przyklejony: Wezwania litanii loretańskiej.. Jest też Bożą rodzicielką, urodziła Zbawiciela a skoro tak, to w sensie duchowym jest i naszą Matką..

Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret ...Litania (łac. ' litania ' pochodzi z gr.

Jest w niej wyznanie wiary i wezwanie do wiary.. Matko najczystsza, módl się za nami!. Swoją nazwę zawdzięcza włoskiej miejscowości Loretto, gdzie była niezwykle popularna.. [Treść Litanii Loretańskiej na końcu artykułu] Ostatnie wezwanie dodane do litanii uznaje się jako owoc 700-lecia Świętego Domku w Loreto.. Obowiązujące normy zawarte są w trzech dekretach: 31 grudnia 1995 r. Kongregacja ds.. Swoją nazwę zawdzięcza włoskiej miejscowości Loretto, gdzie była niezwykle popularna.Maj jest miesiącem w sposób szczególny poświęconym Maryi.. Przez jej odmawianie prosimy o pomoc w życiu doczesnym i osiągnięcie zbawienia.Litania Loretańska z wyjaśnieniem.. Modlitwa ta jest też akordem komplementów pod adresem Maryi.Tekst litanii loretańskiej, która tworzy nabożeństwa majowe zatwierdził papież Sykstus V w 1587 roku.. Jest pomocna, kiedy mamy problem, lub po prostu chęć na czas z Maryją.. Litanię Loretańską można uznać za jeden z najwspanialszych hymnów ku czci Niepokalanej Maryi.. Już wiemy jak mają one brzmieć w języku polskim.Litania Loretańska, która jest główną częścią nabożeństw majowych, powstała prawdopodobnie już w XII w. we Francji.. Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi.Pełny tekst Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny, zwanej w skrócie Litanią do Matki Bożej..

"Co litania loretańska ma nam jeszcze do powiedzenia?Tradycyjnie w maju podczas nabożeństw majowych modlimy się Litanią loretańską.

Niniejsze dzieło autorstwa ks. Franciszka Ksawerego Dornna pierwotnie zostało napisane po łacinie, a następnie, w przeciągu trzech wieków, doczekało się przetłumaczenia na wiele języków świata .Kult Matki Bożej Loretańskiej, której liturgiczne wspomnienie przypada 10 grudnia, wywodzi się z sanktuarium domu Najświętszej Maryi Panny w Loreto.. Rozważmy wezwania Litanii Loretańskiej Święta Maryjo, módl się za namiO Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza.. Święta Maryjo, módl się za nami!. Matko nienaruszona, módl się za nami!. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, niezwykle popularne są w tym czasie nabożeństwa majowe.. Litania .Litania loretańska (łac. Litaniae Lauretanae) - litania katolicka na cześć Matki Bożej.Po wstępnym błaganiu, skierowanym do Trójcy Świętej, następują krótkie wezwania do Matki Bożej, w których uwydatnione są Jej szczególniejsze cnoty.Od wezwania "Różo duchowna" rozpoczyna się szereg chwalebnych tytułów, które określają kolejno, jak była wyobrażana, kim jest dla .Litania Loretańska, która jest główną częścią nabożeństw majowych, powstała prawdopodobnie już w XII w. we Francji.. Maryja nasza piastunka, ludzi opiekunka zawsze jest z nami.. Wierząc, że Boża Rodzicielka najlepiej zaradzi naszym potrzebom, wołają: "Módl się za nami"..

Litania loretańska zawiera w sobie kilkanaście określeń Matki Bożej i powstawała przez długi czas (w miarę odkrywania zasług i przywilejów Maryi).

Autor/źródło: Maciej Górnicki.. Królowo pokoju, módl się za nami!. On też obdarzył jej odmawianie odpustem zupełnym.. Jest więc wyrazem naszej wiary opartej na Piśmie Świętym.Litania jest przesłaniem, rozmową, medytacją.. Módlmy się jej słowami i realizujmy ją w życiu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt