Opisz jedną przygodę odyseusza krótko

Pobierz

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.. Frieda 4 lata temu.. Opracowanie lektury - najważniejsze informacje o "Przygodach Odyseusza" - Utwór został wydany w 1935 roku.Jednym z najsłynniejszych eposów greckich jest "Odyseja" Homera.. Mimo, że na początku zamieniła towarzyszy Odyseusza w świnie, to później naszemu bohaterowi tak spodobało się jej miłe towarzystwo, że został u niej jeszcze cały rok.. Król Itaki, wiedział co mu grozi.. Odyseusz w tym czasie rozpalił ognisko, do którego włożył kół z drewna i włożyłł je w oko cyklopa.. Kirike napoiła i nakarmiła Odyseusza, więc chciała dotknąć go swą różdżką, lecz on skoczył ku niej z mieczem.Przygody Odyseusza.. Gdy odjeżdżał, Kirke wyjawiła mu, że z woli bogów musi udać się na krańce zachodu, wywołać z podziemia duszę wróżbity T e r e z j a s z a, który poda mu rady na dalsze życie.Przygoda Odyseusza i czarodzijki Kirke.. Gdy podróżnik postanowił, że wróci do domu, Kirke objawiła mu, że wolą bogów jest to, żeby zasięgnął rady wróżbity Tejrezjasza.. Dotarli oni d.Przygody Odyseusza sprawiają, że odbiorca znajduje się w świecie baśni, mitu, fantazji - nie zauważa, że podróżuje po bardzo realnych przestrzeniach, takich jak wybory moralne, granice ludzkiej walki z przeznaczeniem, pytania - na ile człowiek sam może pokierować swoją podróżą.Przygoda harcerzy z czarnych stóp..

Opisz jedną z przygód dzieci z bulerbyn.

Oślepiony Polifem wyjąc z bólu próbował pochwycić Odyseusza i jego kompanów, lecz oni uciekali tak, że nie mógł ich złapać.. Najpotężniejszym wśród nich był POLIFEM, syn Posejdona.OPISZ KRÓTKO JEDNA PRZYGODĘ ODYSEUSZA.. Odyseusz wziął miecz i sam poszedł do pałacu.. Wędrówka jest jednym z najbardziej charakterystycznych motywów wędrownych.. Posejdon rzucił klątwę na Odyseusza po tym, jak.. Przygody Odyseusza podczas powrotu do Itaki: Klątwa Posejdona.. 0 głosów.. Załoga Ulissesa podzieliła się na dwie grupy.. O wszystkich poprzednich przygodach dowiadujemy się z ust samegoTowarzysze Odyseusza, którzy wyszli na zwiady, zostali przez nią zamienieni w trzodę chlewną.. Do jego najważniejszych dzieł należy "Mitologia", "Dysk olimpijski" czy "Przygody Odyseusza".. Nie mógł jednak długo nacieszyć się ojcostwem, ponieważ musiał wyruszyć na wojnę trojańską i zrezygnować na jakiś czas z wychowania jedynaka.Przygody Odyseusza, opisane podczas wizyty u Feaków, przywoływane są przez bohatera na zasadzie retrospekcji.. Lajstrygonowie byli ludożercami - zatopili 11 okrętów Odyseusza, pożerając ich załogi..

Wysłał więc jedną część załogi w głąb ...Opisz krótko przygodę Odyseusza z syrenami.

Przy pakowaniu rzeczy panowało wesołe zamieszanie.Odyseusz i czarodziejka Kirke Po ucieczce od strasznego cyklopa Polifa i przygodzie z królem Lajstrygonów okręt Odyseusza przybił do brzegu tajemniczej wyspy.. zadanie dodane 28 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika 77 (-10) [Szkoła podstawowa] opis; przygoda; dzieci-z .Polifem kazał sobie jeszcze raz nalać i pił, aż się upił.. Część towarzyszy Odysa ruszyło w głąb lasu, żeby zorientować się, kto ją zamieszkuje.. Stanowi ona metaforę ludzkiego życia, które biegnie własnym torem mimo licznych przeciwności losu.. Wyślij zgłoszenie .. "Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi.. Quiz w Poczekalni.. Po poślubieniu Penelopy Odyseusz doczekał się syna Telemacha.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Opis przygody Odyseusza Odyseja.. Streszczenie krótkie.. Dzięki pomocy Hermesa - podarowanej przez niego roślinie, która czyniła niewrażliwym na czary Kirke - zachował swoją postać.. Opisz najciekawszą przygodę z lektury Chłopcy z placu broni.PRZYGODY ODYSEUSZA -STRESZCZENIE ROZDZIAŁU ,,KLĄTWA POLIFEMA'' zadanie dodane 3 grudnia 2010 w Język polski przez .. przygody-odyseusza -1 głos.. Udostępnij.. W drodze spotkał Hermesa, który podarował mu ziele chroniące przed czarami..

Odyseusz uciekł chroniąc się na ostatnim z okrętów.Wymień i krótko omów przynajmniej .

Niestety od samego początku prześladował go pech, w wyniku którego tracił kolejnych .Głównym motywem Odysei są przygody powracającego z Troi do domu króla Itaki, Odyseusza, jednego z głównych bohaterów greckich w czasie wojny trojańskiej.. Zadanie jest zamknięte.. Widząc swą bezsilność, władczyni wyspy przywróciła zamienionym w świnie dawną postać i gościła przybyszy przez rok.Powrót Odyseusza - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. Przygoda ta dzieje się na wyspie która Odyseusz uważa za niezamieszkałą, lecz liczne przeszkody które zadarzały jmu się do tej pory nakazywały nu zachować ostrożność.. Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.Lajstrygonowie - legendarne plemię olbrzymów zamieszkujących Telepylę, utożsamianą przez starożytnych Greków z którymś z regionów Sycylii bądź z Formią w Lacjum w Italii.Opisany przez Homera w eposie Odyseja w rozdziale 10.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Syreny miały głos tak cudny, że kto je usłyszał, odkładał wiosło i zapominał o falach.Kirke padła na kolana i błagała o wybaczenie obiecując, że przywróci jego przyjaciół do poprzedniego stanu.. na poziomie klasy 6 2 Zobacz odpowiedzi kubastanek kubastanek Odpowiedź: Przygoda ta dzieje się na wyspie która Odyseusz uważa za niezamieszkałą, lecz liczne przeszkody które zadarzały jmu się do tej pory nakazywały nu zachować ostrożność..

Wtedy usiadł przy wyjściu i czekał.opisz jedną z przygód odyseusza (ok.10 zdań)z lektury odyseja - homera dam najjjjjjjjjjjj Zgłoś nadużycie.

Skomentuj.. 7,202 wizyt.. Odyseusz dobija do brzegu wyspy Syren.. Pozostała część rozwiązania tego zadania jest widoczna tylko dla użytkowników Premium .. Streszczenie tego utworu, podobnie jak opisy bohaterów i plan wydarzeń, mogą się przydać podczas omawiania tej lektury.opisz jedną przygode Odyseusza - rozwiązanie zadania.. Ów ziemię zamieszkiwały cyklopy i olbrzymy.. Na tej ziemi wypasły się niezliczone stada kóz i owiec.. Przydatność 65% Opis przygody Odyseusza "Odyseja".• Kajtkowe przygody - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Maria Kownacka - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Rogaś z Doliny Roztoki - streszczenie, plan wydarzeń • Plastusiowy pamiętnik - streszczenie, plan wydarzeń • Ferdynand Wspaniały - streszczenie, plan wydarzeńPlik wymien i krotko opisz 4 przygody odyseusza.zip na koncie użytkownika anminann • Data dodania: 25 kwi 2015.. Akcja utworu zaczyna się w dziesiątym roku tułaczki Odyseusza i trwa 40 dni.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Jak dobrze znasz przygody Odyseusza?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny.. Pomyślny wiatr zaniósł statek Odyseusza do wyspy syren.Okręt Odyseusza przybył następnie na wyspę, na której mieszkała dobra czarodziejka Kirke.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Głównym motywem Odysei są przygody powracającego z Troi do domu króla Itaki, Odyseusza, jednego z głównych bohaterów greckich w czasie wojny trojańskiej.. Często jest tak, że nie mamy wpływu na jego .Wśród jego dzieł znajdują się zarówno opracowania naukowe, tłumaczenia jak i utwory z literatury pięknej.. Akcja utworu zaczyna się w dziesiątym roku tułaczki Odyseusza i trwa 40 dni.Mit o Odyseuszu - streszczenie.. Ludzie, którzy dziesięć lat przeŝyli poza domem, mieli aŝ nadto powodów do radości.. pokaż więcej.. Wysłał więc jedną część załogi w głąb lasu, a sam został na statku z pozostałą załogą.Jeden z nich zdążył uciec w postaci ludzkiej i pobiegł do okrętu, gdzie opowiedział przygodę.. 1 odpowiedź..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt