Historia i społeczeństwo tak jak grecy i rzymianie sprawdzian

Pobierz

Tak jak Grecy i Rzymianie Test podsumowujcy rozdzia I 1.. Wybierz przedmiot i sprawdź swoją wiedzę.#sprawdzian tak jak grecy i rzymianie riomillapan25 : sprawdzian tak jak grecy i rzymianie W celu rozpoczęcia pobierania kliknij w poniższy link: om.gy/VbrzFPodział na bogatych i plebs jest tak ogólny i nie odzwierciedla społeczeństwa rzymskiego, że w choć trochę poważnym artykuke nie powinien się znaleźć.. Dynastia Piastów 2. .. co już umiesz .Sprawdzian tak jak grecy i rzymianie to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Wiek XX Nowa Era.. Dziedzictwo kulturowe Antyku.Tak jak Grecy i Rzymianie-Powtorzenie Polskie Termopile Greccy Bohaterowie Rzymski Obywatel-Patriota Republika.Wpisy oznaczone tagiem Sprawdzian tak jak grecy i rzymianie.. Plik znajduje się pod adresem: om.gy/VbrzF.1 Historia i społeczeństwo Podstawa programowa kształcenia ogólnego ogłoszona w rozporządzeniu MEN z dnia r. Numer ewidencyjny w wykazie MEN: 659/2/2014 Podstawa programowa przedmiotu historia i społeczeństwo zakłada realizację wątku obowiązkowego: Ojczysty Panteon i ojczyste spory oraz co najmniej trzech wątków tematycznych lub chronologicznych.1.Ogólna charakterystyka religii starożytnych Greków i Rzymian Religia Greków i Rzymian była politeistyczna, a dokładnie henoteistyczna - występował jeden bóg główny, którym w Grecji był Zeus, a jego odpowiednikiem w Rzymie był Jupiter, oprócz niego występowało wiele podrzędnych bogów..

Historia i społeczeństwo- Tak jak Grecy i Rzymianie.

Tagi: testy.. Tak jak Grecy i Rzymianie KARTA ODPOWIEDZI grupa B Nr Waciwa odpowied Punkt Kryteria punktowania zad.. mówili o sobie "Romaioi".A przecież tak nic nie znaczące z pozoru szczegóły, jak fryzury Leonidasa i jego spartańskich wojowników czy dziwaczne decyzje Achillesa, mają swoje umocowanie w mentalności starożytnych.. Tak jak Grecy i Rzymianie 1.. Rzeczywiście średniowieczni Grecy (bo czy istniało coś takiego jak Bizantyńczycy?). Ojczysty Panteon i ojczyste spory Aby uzyskać kolejną, wyższą ocenę, uczeń musi opanować zasób wiedzy i umiejętności z poprzedniego poziomu Temat lekcji Zagadnienia Wymagania na poszczególne oceny dopuszczająca dostateczna dobra bardzo dobra celująca I.. Greccy bo-haterowie 1.. Dowiadujemy się, czym był dla nich seks jako czynność, jaki mieli stosunek do ludzkiego ciała, co uważali za przyjemne i dopuszczalne, a co za .Miał ktoś sprawdzian z książki "poznać przeszłość Ojczysty Panteon i ojczyste spory" chodzi mi o sprawdzian "rozdział IV - Pod zaborami" 2014-01-23 19:35:05; Czy pisał ktoś sprawdzian z pierwszego działu (Grecy tak jak Rzymianie) książki od HiS-u Ojczysty Panteon ojczyste spory?. W czasie wojny z Ekwami ustanowiono go dyktatorem..

sprawdzian tak jak grecy i rzymianie.

(liceum) Jeśli tak, to prosze, podpowiedzcie co tam było :) Chce wiedzieć na czym się skupićOjczysty Panteon i ojczyste spory Tak jak Grecy i Rzymianie - sprawdzian i odpowiedzi.. Poznać przeszłość / Szkoły ponadgimnazjalne / Historia i społeczeństwo.. poleca82% Historia.. 0 .Czy pisał ktoś sprawdzian z pierwszego działu (Grecy tak jak Rzymianie) książki od HiS-u Ojczysty Panteon ojczyste spory?Grecy wyobrażali ich sobie antropomorficznie, czyli tak jak ludzi.. (liceum) 2013-10-07 19:46:34Zagadnienia powtórzeniowe z historii i społeczeństwa - rozdział 1 i 2 Temat lekcji Zagadnienia Wymagania na poszczególne oceny dopuszczająca dostateczna dobra bardzo dobra celująca I.. Wojna trojańska 3.. Wymie postacie historyczne, ktrych dotycz podane opisy.. Klucz do testu.. Niezgoda, która rujnuje Uczeo: - wyjaśnia znacze-nie terminu: wojna trojaoska - identyfikuje po-stacie: Homera, Leonidasa - zna datę bitew pod Maratonem (490 r. p.n.e.) i Termopilami (480 r. p.n.e.) - wskazuje na ma-Test "Tak jak Grecy i Rzymianie" - grupa A, klucz odpowiedzi, plik: test-tak-jak-grecy-i-rzymianie-grupa-a-klucz-odpowiedzi.doc (application/msword) Poznać przeszłość .. Wojny z Per-sami 4.. Leonidas, Juliusz Cezar, Wadysaw Raginis 03 Kada waciwa odpowied 1 p. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. Wojny z Persami 4..

Historia i społeczeństwo, liceum technikum.

Jak rządzili pierwsi Piastowie 1.. Mit - opowieść o bogach.. W starożytnej Grecji 2.. Biogram Ateski strateg i jeden z najwybitniejszych politykw swoich czasw.. Rzym dysponował wówczas rozległym - jak naTak jak Grecy i Rzymianie; Za panowania Piastów i Jagiellonów; .. liczba pobrań: 5298Biologia, Chemia, Fizyka, Matematyka, Historia, Niemiecki, Angielski, WOK, WOS - sprawdziany i odpowiedzi!. Jednym z działów filozofii jest estetyka, czyli nauka o pięknie.Testy i klasówki dla Klasa I Liceum.. piątek, 1 listopada 2013 Ojczysty Panteon i ojczyste spory Tak jak Grecy i Rzymianie - sprawdzian i odpowiedziJak tak to co na niem mniejwięcej było.. rodzice wszystkich bogow.. Nauka Grecy dali początek filozofii, czyli wiedzy poszukującej odpowiedzi na pytania dotyczące człowieka oraz świata.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test A. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.. Tagi: klucze odpowiedzi.. Załóż własny blog!wiadomości - "Tak jak Grecy i Rzymianie" Utrwalenie i usystematyzowanie wiadomości i umiejętności uczniów 6.. W Grecji rozpoczęła się od animizmu i fetyszyzmu, później przerodziło się to w .. redakcja napisał/a 24.07.2016 Odpowiedz.. Tak jak Grecy i Rzymianie 1.literatura greków i rzymian sprawdzian wsip.pdf (22 KB) Pobierz.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik test a tak jak grecy i rzymianie.doc na koncie użytkownika pati114c • folder Testy • Data dodania: 24 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Historia i j.polski..

Pytania ze sprawdzianu z rozdziału I, Tak jak Grecy i Rzymianie.

Zawiera 32 pytań.. W starożytnej Grecji 2.. Chyba że macie test to możemy zrobić wymiane 2013-10-30 20:20:40 Miał ktoś sprawdzian z książki "poznać przeszłość Ojczysty Panteon i ojczyste spory " chodzi mi o sprawdzian "rozdział IV - Pod zaborami" 2014-01-23 19:35:05Plik test b tak jak grecy i rzymianie.doc na koncie użytkownika lysy435 • folder Dokumenty • Data dodania: 30 wrz 2015.. Sprawdzian wiadomości- "Tak jak Grecy i Rzymianie" Sprawdzenie wiadomości i umiejętności (test) Kryteria ocen według przyjętej przez nauczyciela punktacji 7.. Poznać przeszłość / Szkoły ponadgimnazjalne / Historia i społeczeństwo.. Wsawi si zwycistwem nad Persami w bitwie morskiej pod Salamin w V w. p.n.e. Patrycjusz rzymski, y w V w. p.n.e.. Ojczysty Panteon i ojczyste spory.. liczba pobrań: 2535Test "Tak jak Grecy i Rzymianie" - grupa A, plik: test-tak-jak-grecy-i-rzymianie-grupa-a.doc (application/msword) Poznać przeszłość .. Mitologia - zbiór mitów.. Grupa A i B!Tak jak Grecy i Rzymianie 1.Historia i społeczeństwo LO.. Pod zaborami , Ojczysty Panteon i ojczyste spory , Poznać przeszłość , Historia i społeczeństwo , Szkoły ponadgimnazjalne , Zasoby , strona 1 .Poznać przeszłość ojczysty panteon i ojczyste spory na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.Ojczysty Panteon i ojczyste spory Tak jak Grecy i Rzymianie grupa A i B. Niezgoda, która rujnuje Uczeń .1 Kl. II Historia i społeczeństwo.. Historia i społeczeństwo- Tak jak Grecy i Rzymianie.. Po skoczonej walce zrezygnowa z .Rozdzia I.. Zawiera 8 pytań.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Tak jak Grecy i Rzymianie-Powtórzenie Polskie Termopile Greccy Bohaterowie Rzymski Obywatel-Patriota Republika Rzymska Około 509 p. n. e. zrażeni do monarchii mieszkańcy Rzymu usunęli króla Tarkwiniusza Pysznego i ustanowili republikę.. W celu rozpoczęcia pobierania kliknij w poniższy link: om.gy/VbrzF..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt